reklama

Kraťasy za síť trénovala na kancelářské židli. Zranění mi pomohlo, říká Andreescuová

Kanadská tenistka Bianca Andreescuová s trofejí pro vítězku turnaje v Indian Wells Kanadská tenistka Bianca Andreescuová s trofejí pro vítězku turnaje v Indian Wells autor: Reuters
Několikrát si během turnaje v Indian Wells osmnáctiletá Kanaďanka Bianca Andreescuová představovala, jak na konci stojí s vítěznou trofejí. Byl to bláznivý sen, ale dokázala ho v neděli proměnit ve skutečnost. K premiérovému titulu i prémii 1,3 milionu dolarů došla coby držitelka divoké karty. Nový tenisový objev by za měsíc měl nastoupit v Prostějově ve fedcupové baráži proti českému týmu.

"Představovala jsem si ta vítězství. Nejen dneska ráno, ale několikrát. A je šílené, že se to dnes opravdu stalo," řekla dcera rumunských rodičů poté, co ve finále ve třech setech porazila wimbledonskou šampionku Němku Angelique Kerberovou. Ranní meditace jsou pro ni nedílnou součástí dne.

Na konci životního turnaje Andreescuovou bolelo rameno, měla křeče, ale její "sen o krásném dni" se naplnil. A na pátém grandslamu, jak je prestižní turnaj v Indian Wells přezdíván. "Byla to bláznivá jízda. Jako pohádka o Popelce," uvedla.

Velkou inspirací pro ni bylo loňské vítězství Naomi Ósakaové v Indian Wells. Dvacetiletá Japonka tehdy také oslnila tenisový svět, když v Kalifornii vybojovala první titul. A to coby 44. hráčka žebříčku. Během dvanácti měsíců pak Ósakaová ovládla dva grandslamy US Open i Australian Open a nyní je světovou jedničkou.

Mladá Kanaďanka září v Indian Wells jako Vondroušová. Porvou se spolu o finále? Mladá Kanaďanka září v Indian Wells jako Vondroušová. Porvou se spolu o finále? Čtěte zde

Andreescuová začala turnaj jako šedesátá v pořadí WTA a dnes je už čtyřiadvacátá na světě. Výtečnou formu se pokusí potvrdit nyní v Miami. "Na to ještě nechci myslet. Vychutnávám si tento okamžik, protože nikdy nevíte, co přinesou další dny," uvedla nejmladší vítězka turnaje od roku 1999, kdy Serena Williamsová triumfovala coby sedmnáctiletá.

Tenisová kariéra mladé Kanaďanky přitom neměla ideální průběh. V roce 2016 půl roku laborovala s únavovou zlomeninou nohy, loni zase léčila bolavá záda. Když nemohla běhat po kurtu kvůli problémům s chodidlem, pilovala údery a hlavně zkrácení hry na kancelářské židli. I to jí pomohlo ve finále s Kerberovou.

"Nemyslím, že zranění jsou jenom špatná. Snažím se to vnímat pozitivně a zjistit o sobě různé věci, které by později mohly fungovat," dodala rodačka z provincie Ontario.

Svět tenisu se točí kolem Bibi. Unikne Andreescuová osudu krajanky Bouchardové? Svět tenisu se točí kolem Bibi. Unikne Andreescuová osudu krajanky Bouchardové? Prohlédněte zde
reklama