reklama

Krejčíková bude usilovat o dva poháry. Se Siniakovou je v Paříži i ve finále čtyřhry

Barbora Krejčíková Barbora Krejčíková autor: Reuters
Barbora Krejčíková si na grandslamovém Roland Garros zahraje po dvouhře i finále čtyřhry. S Kateřinou Siniakovou porazily v dnešním semifinále v Paříži polsko-americkou dvojici Magda Linetteová, Bernarda Peraová 6:1, 6:2.

Krejčíková se může stát první tenistkou po 21 letech, která na French Open získá tituly ve dvouhře i čtyřhře. Naposledy to dokázala domácí Mary Pierceová v roce 2000.

Postupem do finále obou soutěží Krejčíková navázala na krajanku Lucii Šafářovou. Ta v roce 2015 prohrála finále dvouhry se Serenou Williamsovou z USA a uspěla v páru s Bethanií Mattekovou-Sandsovou ve čtyřhře.

Krejčíková se Siniakovou měly semifinále od začátku pod kontrolou a aktivnějším i deblovějším pojetím soupeřky přehrály za hodinu a jedenáct minut.

Mají nyní šanci získat třetí společný grandslamový titul a druhý v Paříži, kde triumfovaly před třemi lety. Tehdy ve stejném roce slavily i ve Wimbledonu. Letos už si Krejčíková a Siniaková zahrály finále i na Australian Open.

Jejich soupeřkami v nedělním finále Roland Garros bude americko-polský pár Bethanie Matteková-Sandsová, Iga Šwiateková. V případě úspěchu se Krejčíková stane podruhé v kariéře světovou deblovou jedničkou.

Ve finále dvouhry se Krejčíková střetne v sobotu s Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou.

Tenisový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 34,36 milionu eur):

Ženy:

Čtyřhra - semifinále: Krejčíková, Siniaková (2-ČR) - Linetteová, Peraová (Pol./USA) 6:1, 6:2, Matteková-Sandsová, Šwiateková (14-USA/Pol.) - Beguová, Podoroská (Rum./Arg.) 6:3, 6:4.

Martincová do semifinále na trávě neprošla

Tereza Martincová si na turnaji v Nottinghamu své první semifinále na trávě v kariéře nezahraje. Ve čtvrtfinále přípravy na Wimbledon dnes česká tenistka podlehla 2:6, 4:6 Srbce Nině Stojanovičové.

Sedmnáctá nasazená Martincová prohrála s turnajovou patnáctkou Stojanovičovou za půldruhé hodiny a podlehla jí i v druhém vzájemném zápase. Šestadvacetiletá pražská rodačka, jež se letos dostala poprvé do elitní stovky žebříčku, hrála své premiérové čtvrtfinále v sezoně.

Tenisový turnaj žen v Nottinghamu (tráva, dotace 235.238 eur):

Čtvrtfinále: Stojanovičová (15-Srb.) - Martincová (17-ČR) 6:2, 6:4, Kontaová (1-Brit.) - Van Uytvancková (8-Belg.) 6:3, 7:6 (8:6).

reklama