reklama
17:00 • French Open • Semifinále
2:1
7:5 4:6 9:7
French Open
Barbora Krejčíková
French Open
Maria Sakkariová

Vítejte u online přenosu ze semifinále tenisového French Open mezi Barborou Krejčíkovou a Marií Sakkariovou z Řecka. Utkání se odehraje ve čtvrtek 10. června od 16:30.

Pětadvacetiletá česká tenistka se v posledních letech proslavila především jako výborná deblistka. Letos vyhrála turnaj ve čtyřhře v Melbourne a Madridu, ale třeba v roce 2018 ovládla Krejčíková dva grandslamy. Jedním z nich byl Wimbledon, druhým pak French Open. V tomto roce však česká hráčka přidává také fantastické výkony ve dvouhře.

V letošní sezóně to má Krejčíková v singlu fantasticky rozjeté, neboť prohrála jen 9 ze 33 střetnutí a k tomu přidala titul ve Štrasburku. Momentálně se tak Barbora Krejčíková posunula již na 33. místo světového žebříčku a po výkonech, které předvádí na French Open, může pomýšlet ještě výše. Přitom ještě dva roky zpátky byla o sto příček horší. Opravdu fantastický progres.

Do semifinále Roland Garros prošla česká tenistka se ztrátou jediného setu. O ten ji hned na úvod turnaje připravila Kristýna Plíšková, ale pak přišly jednoznačné výkony proti Alexandrovové (6:2 a 6:3), Svitolinové (6:3 a 6:2), Stephensové (6:2 a 6:0) i Cory Gauffové (7:6 a 6:3).

Maria Sakkariová sice nemá příliš získaných titulů, ovšem v posledních letech se postupně posouvá žebříčkem vzhůru. Loni ještě byla za hranicí elitní dvacítky, nicméně nyní je osmnáctá a rovněž se očekává posun díky aktuálnímu tažení v rámci French Open. V letošním roce to má řecká tenistka za 21 vítězství a jen 9 porážek.

Stejně jako Krejčíková, také řecká tenistka se v dosavadním průběhu turnaje dopustila jen jedné ztráty podání. Ta přišla v utkání 3. kola proti Mertensové, ale kromě toho si Maria Sakkariová poradila se Zavackou, Paoliniovou, Keninovou a naposledy také s loňskou vítězkou Igou Świątekovou.

Je jisté, že vítězka námi sledovaného souboje se ve finále Roland Garros utká s Anastasií Pavljučenkovou, která před pár minutami ve dvou setech přehrála Slovinku Zidanšekovou. 

Aktuálně se na kurtu odehrává rozlučka s Pauline Parmentierovou, která ukončila kariéru ve svých 35 letech. Vzpomínat může Francouzka především na tituly z roku 2018, kdy vyhrála v Istanbulu a Québecu.

Tenistky přichází na hrací plochu. Utkání by tak mělo začít v rámci několika minut.

Úvodní los před rozehrávkou je minulostí. Na podání začne Barbora Krejčíková.

PRVNÍ SET ZÁPASU PRÁVĚ ZAČÍNÁ.

0:15

První fiftýn zápasu jde na konto řecké tenistky. Krejčíková vyhodila bekhend.

15:15

I tentokrát se šlo přes druhé podání české hráčky, nicméně v tomto případě už slaví Krejčíková. Rovněž Sakkariová neuspěla z bekhendové strany.

15:30

Dobrý return Sakkariové a hned poté Krejčíková chybuje.

15:40

První dva brejkboly ve prospěch řecké hráčky. Sakkariová trefila forhend přesně na základní čáru.

0:1 Maria Sakkariová získává gem.

Hned první brejkbol je zužitkován. Bekhendový slajs české tenistky byl příliš dlouhý.

15:0

Podání ven z kurtu vrátila Krejčíková pouze daleko do zámezí.

15:15

Teď už byl return lepší. Sakkariová pak chybovala druhým bekhendem.

30:15

První dlouhou výměnu zakončila Sakkariová jemným čopem za síť. 

30:30

Třetí nevynucená chyba Sakkariové a znovu to bylo z bekhendové strany.

reklama