reklama

Krejsová po skalpu ex-královny a výměně snů: Neuvěřitelné. Teď chci ukázat, že to nebyla náhoda

Petra Krejsová. Petra Krejsová. autor: Martin Bergman
Šestadvacetiletá tenistka z Liberce Petra Krejsová, hráčka třetí světové stovky, zažila snovou premiéru na okruhu WTA. Poté, co vůbec poprvé v kariéře prošla kvalifikací do hlavního turnaje, dokázala na trávě v nizozemském Hertogenboschi vyřadit bývalou světovou jedničku Jelenu Jankovičovou ze Srbska. O své pocity se nová senzace českého tenisu podělila v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

První zvládnutá kvalifikace, první zápas na okruhu WTA a hned skalp bývalé světové jedničky. Jaké máte pocity?

Jedním slovem neuvěřitelné. Myslím si, že tohle už mi nikdo z paměti nikdy nesebere. Opravdu nemám slov, pár let zpět bych v něco takového vůbec nevěřila. 

Neuvěřitelný Nadal. Místo rybaření ještě krutěji zametá s těmi, kteří ho chtěli nahradit Neuvěřitelný Nadal. Místo rybaření ještě krutěji zametá s těmi, kteří ho chtěli nahradit Čtěte zde

Prozatím tedy životní úspěch?

Přesně tak, prozatím určitě ano. Ale pevně doufám, že jich ještě pár přijde.

S jakou taktikou jste šla do zápasu, měla jste v rukávu nějaký zaručený recept, jak na Jankovičovou vyzrát?

Hlavně jsem si říkala, že bude velmi důležité držet si servis. Chtěla jsem hrát především agresivně, překvapit ji tím. Měla jsem asi trochu výhodu, že jsem už měla odehrané dva zápasy v kvalifikaci. Byla jsem rozehraná a cítila jsem se úderově jistě.

Blýskla jste se úžasnou výměnou, ve které jste předvedla nevšední atletický výkon, povedený tweener i závěrečný vítězný prohoz. Je toho plný Twitter, anglicky mluvící komentátor se v záznamu ptá: "Jak mohla tenhle míček vyhrát?" Takže Petro: Jak jste mohla ten míček vyhrát?

Na tréninku tohle hraju velmi často, takže když jsem viděla, že mě lobuje, bylo mi jasné, že to tak zkusím. A ono to vyšlo. Řekla bych, že Jankovičová byla trochu překvapená a nečekala to. Na prohoz už nebyla vůbec připravená. No musím se na to sama podívat znovu (smích).

Jste ve druhém kole, kde vás čeká Ukrajinka Lesja Tsurenková, 37. hráčka žebříčku. Přemýšlíte o tom, jak překvapit i ji?

Myslím, že jsem v pozici, kdy nemám co ztratit. A z toho budu chtít těžit. Půjdu si zápas užít a předvést nejlepší výkon, jaké budu v dané chvíli schopna. Chtěla bych potvrdit výhru a ukázat, že to nebyla náhoda, jak to spousta lidí dokáže komentovat.

Figuroval takový úspěch ve vašich plánech, cílech pro letošní sezonu, nebo jste o něčem takovém ani nesnila?

Z rozmazlené Lotyšky se stala šampionka. Ostapenková pařížským triumfem ukázala cestu Vondroušové Z rozmazlené Lotyšky se stala šampionka. Ostapenková pařížským triumfem ukázala cestu Vondroušové Čtěte zde

Byl to jeden z mých snů, hrát WTA turnaje. A po kvalifikaci jsem si moc přála hrát buď proti Jankovičové, nebo Cibulkové. Jsem ráda, že to tak dopadlo a já si mohla proti takové hráčce zahrát, a dokonce i vyhrát. Jela jsem sem rovnou z antukového turnaje, kde jsem nehrála úplně nejlépe. Ale každý turnaj je jiný, musím říct, že mi tráva sedí.

Kde budete startovat v příštích měsících a týdnech?

Nejraději bych někam na trávu, ale mám přihlášené turnaje na antuce, takže pojedu do Polska a pak do Německa.

Kladete si konkrétní cíle pro zbytek sezony, třeba žebříčkové?

Ráda bych se dostala na US Open, k čemuž potřebuji jít ještě trochu nahoru v žebříčku, být okolo dvoustého místa. Uzavírat pořadí pro kvalifikaci se bude na konci července. Moc doufám, že to zvládnu.

Nadal se mazlil s pohárem před zraky Kidmanové. Zoufalý Wawrinka rozsekal raketu Nadal se mazlil s pohárem před zraky Kidmanové. Zoufalý Wawrinka rozsekal raketu Prohlédněte zde
reklama