reklama

Zranění Andreescuové pomohlo Plíškové na Wimbledon

Kanadská tenistka Bianca Andreescuová s trofejí pro vítězku turnaje v Indian Wells Kanadská tenistka Bianca Andreescuová s trofejí pro vítězku turnaje v Indian Wells autor: Reuters
Talentovaná kanadská tenistka Bianca Andreescuová přijde kvůli zranění o Wimbledon. Od French Open ji trápí bolavé rameno a místo travnatého grandslamu bude muset pokračovat v rehabilitaci. Díky tomu se do hlavní soutěže v All England Clubu dostala Češka Kristýna Plíšková a nemusí tak hrát kvalifikaci.

Devatenáctiletá Andreescuová v březnu šokovala ziskem titulu na elitním turnaji v Indian Wells. Jako první ho vyhrála z pozice držitelky divoké karty a coby druhá nejmladší hráčka v historii. Ve světovém žebříčku je na 25. místě.

O její absenci na nejslavnějším turnaji, jenž začne v pondělí, informoval kanadský tenisový svaz. "Bohužel proces zotavení stále pokračuje a musela se z Wimbledonu odhlásit," napsal na twitteru.

Problémy s pravým ramenem přinutily Andreescuovou odstoupit z French Open před zápasem druhého kola. Předtím na pařížské antuce vyřadila Češku Marii Bouzkovou.

reklama