reklama

Kristýna Plíšková začala v Bielu vítězně, na úvod si poradila s někdejší světovou sedmičkou

Kristýna Plíšková Kristýna Plíšková autor: Reuters
Karolína Plíšková zahájila turnaj ve švýcarském Bielu vítězstvím 6:4, 6:4 nad Robertou Vinciovou. V druhém kole se utká buďto s Donnou Vekičovou, nebo Soranou Cirsteaovou. V hlavní soutěži se vedle ní představí ještě Barbora Strýcová a Marie Bouzková, jež se utkají ve vzájemném souboji, a také Markéta Vondroušová, jež po vyhrané kvalifikaci narazí na Alizé Cornetovou.

Biel - Česká tenistka Kristýna Plíšková postoupila na turnaji v Bielu do druhého kola. V úvodním duelu ve Švýcarsku zvítězila nad čtvrtou nasazenou Robertou Vinciovou z Itálie 6:4, 6:4.

Tenisté mohou hrát baráž s Indií, Kazachstánem, či Brazílií Tenisté mohou hrát baráž s Indií, Kazachstánem, či Brazílií Čtěte zde

Pětadvacetiletá Plíšková, jíž aktuálně patří ve světovém žebříčku WTA 58. místo, porazila o devět let starší soupeřku i ve druhém letošním vzájemném utkání. V únoru v Dubaji Vinciovou zdolala až ve třech setech, dnes zápas zvládla s přehledem.

Italce sebrala v každém setu jednou podání, sama čelila brejkbolu jen jednou a ve druhé sadě hrozbu ztráty servisu odvrátila. Po hodině a čtvrt proměnila první mečbol a její další soupeřkou bude vítězka duelu mezi Chorvatkou Donnou Vekičovou a Soranou Cirsteaovou z Rumunska.

Tenisový turnaj žen v Bielu ve Švýcarsku (tvrdý povrch, 250.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Kristýna Plíšková (ČR) - Vinciová (4-It.) 6:4, 6:4, Barthelová (Něm.) - Čepelová (SR) 6:3, 6:4.

reklama