reklama

Kuzněcovová senzačně vydřela výhru nad Radwaňskou. Pomohla si i stříháním copu

Světlana Kuzněcovová Světlana Kuzněcovová autor: Reuters
Polka Agnieszka Radwaňská vstoupila do Turnaje mistryň porážkou 5:7, 6:1, 5:7 s Ruskou Světlanou Kuzněcovovou. Nyní v Singapuru hrají svůj úvodní duel na turnaji Karolína Plíšková s Garbiňě Muguruzaovou.

Singapur - Hodně nečekané vítězství si na úvod bílé skupiny Turnaje mistryň připsala Světlana Kuzněcovová. Jednatřicetiletá ruská tenistka porazila Polku Agniesku Radwaňskou v pondělním úvodním duelu skupiny 7:5, 1:6, 7:5. 

Výsledky, tabulky, program, Vše o Turnaji mistryň 2016 Výsledky, tabulky, program, Vše o Turnaji mistryň 2016 Prohlédněte zde

Kuzněcovová, která ještě v sobotu hrála finále turnaje v Moskvě a na elitní dostaveníčko se kvalifikovala na poslední chvíli, poněkud překvapivě nevypadala po stíhací jízdě za účastí na turnaji i přesunu do Singapuru nijak unaveně a s výjimkou druhé sady hrála s obhájkyní titulu zcela vyrovnaný zápas.

Ve třetím setu hned dvakrát dokázala stáhnout dvougemové manko soupeřky a Radwaňské dokonce utekla z mečbolu. Naopak polská tenistka nedokázala zápas za stavu 5:4 doservírovat ke svému vítězství a po necelých třech hodinách hry nevynucenou chybou darovala Kuzněcovové rozhodující míč zápasu.

"Prostě jsem hrála míč po míči, bojovala a lítala po kurtu," uvedla Kuzněcovová na dvorci. V utkání potvrdila, že na Radwaňskou umí. Polku porazila podeváté z posledních deseti zápasů a celkově potřinácté. Prohrála s ní jen čtyřikrát.

Kuzněcovová dnes zaujala nejen povedeným výkonem a ještě senzačnějším výsledkem, ale také jedním bizarním momentem, kterého si všimly kamery v Singapuru. Během zápasu si totiž svépomocí zastřihla cop, který ji patrně při hře vadil. 

V druhém zápase si Karolína Plíšková poradila ve třech setech s Garbiňe Muguruzaovou a příští soupeřkou Rusky tak bude právě Češka.

Živě: Plíšková - Muguruzaová 6:2, 6:7, 7:5, Češka předvedla ve třetí sadě nevídaný obrat Živě: Plíšková - Muguruzaová 6:2, 6:7, 7:5, Češka předvedla ve třetí sadě nevídaný obrat Čtěte zde
reklama