Slzy v české bitvě. Snad bude Maruška v pořádku, přála Kvitová zraněné české soupeřce

Aktualizováno 29. 4. 2021 15:46
Tenistka Petra Kvitová postoupila do druhého kola antukového turnaje v Madridu. Trojnásobné šampionce vzdala utkání prvního kola krajanka Marie Bouzková za stavu 6:2 a 2:3, protože si ve druhé sadě poranila při pádu palec pravé ruky. Příští soupeřkou Kvitové bude Němka Angelique Kerberová, které podlehla Markéta Vondroušová 6:7 a 1:6.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Kvitová vstoupila do utkání brejkem, ale pak o podání přišla, i když už vedla 40:0. Od stavu 1:2 však dominovala a set ukončila čistou hrou.

Bojující Bouzková vzala ve druhé sadě Kvitové servis na 2:0, ale při svém podání se zranila. Při dobíhání míče spadla a přimáčkla si raketou palec k zemi.

Osudný pád Marie Bouzkové:

Game kvůli bolesti přerušila a nechala si palec i odřené koleno ošetřit. Po návratu na kurt hrála přes bolest, ale podání si podržela a zvýšila na 3:0.

Další dvě hry ztratila a v následném gamu už za stavu 15:15 pokračovat nemohla. Se slzami v očích odstoupila.

Petra Kvitová utěšuje Marii Bouzkovou:

Kvitová předčasného konce utkání litovala. "Je mi líto, že to takhle dopadlo. Zápas byl na dobré úrovni a doufám, že bude Maruška v pořádku," přála si devátá nasazená hráčka. "Na antuce se po skluzech padá, ale nemyslela jsem si, že to bude tak vážné," připojila.

V souboji levaček začala Vondroušová proti Kerberové dobře, ale o brejk na 2:0 hned přišla a vyrovnaný set rozhodl tie-break. I ten byl těsný a Češka ho ztratila poměrem 5:7.

Ve druhém setu už na aktivně hrající trojnásobnou grandslamovou vítězku nestačila, za patnáct minut prohrávala 0:5. "Kanára" odvrátila při svém podání, ale obrat soupeřka nepřipustila.

Poslední míček v utkání Markéty Vondroušové s Angelique Kerberovou:

Po Bouzkové a Vondroušové neuspěla v madridské dvouhře ani třetí česká debutantka Barbora Krejčíková, která prohrála s domácí držitelkou divoké karty Paulou Badosaovou 1:6 a 5:7.

S turnajem se překvapivě rozloučila Ukrajinka Elina Svitolinová. Turnajová čtyřka nevyužila šest mečbolů a Švýcarce Jil Teichmannové podlehla 6:2, 4:6 a 6:7.

Tenisový turnaj žen v Madridu (antuka, dotace 2,549.105 milionu eur):

Dvouhra - 1. kolo: Kvitová (9-ČR) - Bouzková (ČR) 6:2, 2:3 skreč, Kerberová (Něm.) - Vondroušová (ČR) 7:6 (7:5), 6:1, Badosaová (Šp.) - Krejčíková (ČR) 6:1, 7:5, Bartyová (1-Austr.) - Rogersová (USA) 6:2, 6:1, Kontaová (15-Brit.) - Putincevová (Kaz.) 6:4, 6:2, Kuděrmětovová - Vesninová (obě Rus.) 6:1, 6:4, Bertensová (7-Niz.) - Jiménezová (And.) 6:4, 6:0, Teichmannová (Švýc.) - Svitolinová (4-Ukr.) 2:6, 6:4, 7:6 (7:5), Džabúrová (Tun.) - Švedovová (Kaz.) 6:2, 6:3.