Kvitová je v semifinále Elite Trophy. Strýcová své šance v druhém setu nevyužila

4. 11. 2016 9:22
Petra Kvitová si na malém Turnaji mistryň zahraje o finále. V přímém souboji o postup ze skupiny porazila v pátek Barboru Strýcovou 6:1, 6:4. Po jednoznačném prvním setu, ve kterém dominovala Kvitová, se Strýcová zvedla, ale v osmé hře nevyužila tři brejkboly, následně přišla o své podání a posléze i celý zápas. Soupeřkou Kvitové v semifinále bude domácí Čang Šuaj, druhou dvojici tvoří Johanna Kontaová a Elina Svitolinová.
Podívejte se na sestřih zápasu | Video: Sport

Ču-chaj – Český souboj na "malém Turnaji mistryň" v pátek vyhrála Petra Kvitová, která porazila Barboru Strýcovou 6:1, 6:4. Krajanku porazila už popáté v řadě a celkově posedmé z osmi vzájemných střetnutí.

"Je vždycky těžké hrát proti kamarádce. Ale zkrotila jsem své emoce, šlo mi první podání a hrála jsem agresivně, takže jsem to zvládla," uvedla v rozhovoru na kurtu Kvitová.

Soupeřkou Kvitové v semifinále bude domácí Čang Šuaj, druhou dvojici tvoří Johanna Kontaová a Elina Svitolinová.

První set netrval ani půl hodiny

Kvitová začala dnešní zápas přesvědčivým způsobem. Nejenže své podání získala čistou hrou, ale následně při podání Báry Strýcové využila první nabídnutý brejkbol. Také třetí gem prvního setu se nesl v jednoznačném duchu. Kvitová povolila své krajance pouze jeden fiftýn a dostala se do pohodlného vedení 3:0.

Strýcová ale nic nevzdávala a snažila se dostat Petru pod tlak. To se jí povedlo ve čtvrtém gemu, kdy ji donutila k několika chybám a získala tak gem pro sebe.
To bylo však jediné, co se jí v prvním setu povedlo. Následně Kvitová pohodlně získala gem při svém podání, a v následujícím gemu vybojovala dokonce tři brejkboly.

Skvělým forhendovým returnem využila hned ten první a získala gem čistou hrou. V posledním gemu si už Petra mohla dovolit pár chyb. Nabídla Báře dokonce tři brejkboly, ale agresivní hrou dokázala srovnat a svým třetím esem ukončila první set, který vyhrála 6:1 po sedmadvaceti minutách hry.

Rozhodla osmá hra

Strýcová si v přestávce mezi sety vyžádala rady trenéra Tomáše Krupy, který jí radil, aby byla při hře více agresivní. To se projevilo hned v úvodu druhého setu, kdy donutila Kvitovou k chybám. Následovalo několik vyrovnaných gemů, při kterých si obě tenistky udržely svá podání. První brejkbol druhého setu byl k vidění až v sedmém gemu, kdy Strýcová dokázala odvrátit dva brejkboly Kvitové, která byla do té doby v jejich proměňování stoprocentní.

V následující hře si tři šance na zvrat vypracovala Strýcová. Ovšem nedokázala proměnit ani jeden z nich, za což si na kurtu šťavnatě nadávala. Rozhození soupeřky dokázala Kvitová v následujícím gemu využít, proměnila hned první brejkbol, a za stavu 5:4 tak šla podávat na vítězství v zápase. Kvalitním servisem nedala Barboře Strýcové šanci a po necelé hodině a čtvrt zvítězila 6:1 a 6:4.

Tenisový turnaj žen Elite Trophy v Ču-chaji v Číně (tvrdý povrch, dotace 2,214.500 dolarů):