reklama
16:45 • French Open • Semifinále
0:2
4:6 5:7
French Open 2020 Petra Kvitová čtvrtfinále
Petra Kvitová
Sofia Keninová na French Open 2020
Sofia Keninová

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze semifinálového utkání tenisového French Open mezi Petrou Kvitovou a Sofií Keninovou. Duel startuje okolo 16:40.

Tenisové French Open se nám pomalu blíží ke svému konci. V pavouku mužské i ženské dvouhry už nám zbývají pouze čtyři hráči, respektive hráčky. Chladné počasí, častý déšť ani silný vítr nezastavily chod v areálu Rolanda Garrose natolik, aby se nejprestižnější antukový turnaj mohl odehrát v neobvyklém termínu. Dnes jsou na programu obě semifinále ženské dvouhry. A skvělou zprávou je, že boj o finále dnes bude i s českou účastí. Petra Kvitová totiž na antuce překvapuje a v Paříži si zahraje podruhé v kariéře semifinále. A určitě by chtěla, aby dopadlo lépe než v roce 2012, kdy nestačila na Marii Šarapovovou. Soupeřkou jí bude vítězka Australian Open Sofia Keninová z USA.

Pro českou tenistku to nebude jednoduchý zápas, protože teprve včera odehrála svůj čtvrtfinálový duel proti Němce Lauře Siegemundové. Bude mít tak o den méně odpočinku než její soupeřka. Včera však příliš sil neztratila, přestože byla podle svých slov obrovsky nervózní. Jenže na kurtu nic takového vidět nebylo. Česká ranařka výborně podávala, po prvním hladkém setu přišlo trochu divočejší druhé dějství, ale nakonec se stejným výsledkem. Dvojnásobná wimbledonská vítězka povolila v každém setu Němce tři hry a i přes nervozitu si zajistila účast v semifinále.

Není žádným tajemstvím, že antuka je pro českou tenistku nejméně oblíbeným povrchem, navíc nejméně sedí její hře. Před turnajem na ni z preventivních důvodů (zranění ruky) neodehrála žádný ostrý zápas. Naposledy hrála na US Open, kde vypadal v osmifinále se Shelby Rogersovou po nevyužitých mečbolech. V Paříži ale zatím neztratila ani set. Využila sice příznivé situace v její části pavouka, kde povypadávali všechny nasazené tenistky, jenže svou šanci jako jedna z mála chytla za pačesy. Na rozdíl od jiných špičkových hráčem se dokázala vypořádat s počasím i soupeřkami, které tak daleko v turnaji nečekala. Každá překážka byla překonána, za což třicetiletou Češku obdivuje celý tenisový svět.

Až do lednového Australian Open byla mladá Američanka Sofia Keninová brána jako velké naděje, ale na grandslamu došla nejdál loni v Paříži do. Kola. Jenže v Melbourne jednadvacetiletá Keninová zaskočila všechny, když došla až do finále, kde porazila Garbine Muguruzaovou. Na žebříčku poskočila na čtvrté místo, domácí US Open jí však nevyšlo, v osmifinále podlehla Belgičance Mertensové. Příprava na French Open měla také daleko od ideálu, když v prvním římském duelu dostala dva kanáry od Azarenkové. V Paříži sice jen jednou vyhrála 2:0 a měla starosti, přesto došla do semifinále, kde už se může stát. Stejně jako česká hráčka navíc nepotkala ani jednu nasazenou soupeřku, pro obě tak bude semifinále obrovským testem formy a psychické připravenosti.

French Open Sofia Keninová Foto: Reuters

Ve finále ženské dvouhry je už polská kometa Iga Świąteková. Devatenáctiletá tenistka přehrála další senzaci Nadiu Podorskou z Argentiny 6:1, 6:2. V premiérovém finále ji ale bude čekat grandslamová vítězka a zkušenější tenistka. 

Obě hráčky jsou již na kurtu Philippa Chatriera. Po losu a krátké rozehrávce utkání začne. Vzájemná bilance nahrává Kvitové, která vede 2:0. Vyhrála i jediný duel na antuce loni v Madridu. 

Utkání začíná, na servisu startuje ve větrné Paříži česká tenistka. 

15:0

První výměna skončila chybou Američanky. 

30:0

Přímý bod z podání české tenistky. 

40:0

Další dobrý servis, který Keninová nevrátila. 

1:0 Kvitová získává gem

Na úvod získává Češka podání čistou hrou. 

15:0

Return české tenistky skončil v zámezí. 

30:0

Skvělý servis Keninové. 

40:0

Po dobrém returnu Američanka posílá bekhend do sítě. 

40:15

A další skvělý servis vítězky Australian Open. 

40:30

Velmi dobrý tlak Kvitové přinesl bod. 

1:1 Keninová získává gem

Sofia Keninová také zvládá svůj první gem na podání. 

15:0

Po dobrém druhém podání Keninová vyhazuje return. 

15:15

Kraťas hned z returnu přinesl Keninové bod. 

Tomáš Chudý
8. 10. 2020
reklama