reklama

Recept na úspěch? Netrénovat. Pomáhá mi to i psychicky, hlásí Kvitová z US Open

Petra Kvitová na letošním US Open. Petra Kvitová na letošním US Open. autor: Reuters
Pokud česká tenistka Petra Kvitová vyhraje i příští duel, v němž nastoupí proti světové dvojce Angelique Kerberové, postoupí do čtvrtfinále US Open. Před důležitým kláním opět připomněla, že je pro ni důležité, aby netrávila na kurtu příliš mnoho času.

New York – Přestože ztratila čtyři hry v řadě a dopustila drama, nakonec Petra Kvitová porazila Ukrajinku Elinu Svitolinovou a proklouzla do osmifinále US Open. K jízdě, při níž neztratila ani set, jí pomáhá možná překvapivá věc – netrénování.

Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Prohlédněte zde

V den zápasu zamíří na kurt, ale jinak se mu vyhýbá. Místo toho volí lehké cvičení, odpočinek a spánek: "Jsem tak nějak mimo dění, není kolem mě spousta lidí a tak vůbec. Šetřím tedy energii a myslím si, že mi to pomáhá i po psychické stránce."

Vskutku. České tenistce chybí jediná výhra k postupu do čtvrtfinále, dál na americkém turnaji ještě nikdy nedokráčela. Ovšem čeká ji Angelique Kerberová, světová dvojka, s níž má vyrovnanou bilanci 4:4. Jediné letošní měření sil na antuce ve Stuttgartu ovládla Němka ve třech setech.

Bude se tentokrát – při důležitějším klání – radovat Kvitová? A pomůže jí osobitý (ne)tréninkový režim? Vyzkoušela ho už loni, právě tehdy došla do zmiňovaného čtvrtfinále. "Odehrála jsem pět zápasů a celkově tady strávila šest dní," připomíná. "Myslím si, že ne moc lidí to dokáže. Mně to vyhovuje. Nejsem člověk, který musí trénovat každý den."

Že lze být úspěšný s menšími tréninkovými dávkami, předváděla Kvitová už v juniorských letech. Zatímco její soupeřky dřely na kurtu třeba čtyři hodiny, Češce stačilo 90 minut. Nyní na US Open nepotřebuje ani tolik.

"Dělali jsme si srandu, že dnes jsme šli na kurt počtvrté a odehráli třetí zápas. Byla jsem tady v neděli, pondělí, středu a pátek, což mi přijde legrační," dodává Kvitová.

Bude mít důvod k úsměvu i zítra, až dohraje duel se světovou dvojkou o čtvrtfinále?

reklama