reklama

Kvitová se po US Open těší domů, na spánek i na finále Fed Cupu

Petra Kvitová v osmifinále US Open 2016 Petra Kvitová v osmifinále US Open 2016 autor: Reuters
Petra Kvitová na US Open sice vypadla v osmifinále, přesto jde o její nejlepší grandslamový výsledek v probíhající sezoně. Po sérii náročných turnajů nyní plánuje odpočívat a pak se připravit na poslední vrcholy roku a především finále Fed Cupu.

New York - Tenistka Petra Kvitová se po vyřazení v osmifinále US Open, což je její letošní nejlepší grandslamový výsledek, těšila domů. Chvilku nabije energii bez rakety a pak se připraví na turnaje v Číně a na finále Fed Cupu.

"Pořád je o co hrát. Vrcholy v podobě grandslamů a olympiády jsou sice za mnou, ale pořád je na čem pracovat. Chci se zlepšovat. Motivace tam je. Není to, že bych v sezoně už nic nenašla. Těším se na finále Fed Cupu," řekla Kvitová Radiožurnálu po prohře v New Yorku s Němkou Angelique Kerberovou.

Sebevědomí se vrací

Na tiskové konferenci po zápase se světovou dvojkou měla Kvitová jasno, co potřebuje. "Chci spát," usmála se a doplnila: "Jsem na cestách od turnaje v Montrealu, pak přišlo Rio, New Haven a teď New York. Stálo mě to hodně energie a nervů. Potřebuju si psychicky oddechnout. Raketu pár dnů neuvidím."

V uplynulých dvou měsících hrála Kvitová nejvyrovnaněji v sezoně. Především získala olympijský bronz a její hra místy připomínala tenis dvojnásobné vítězky Wimbledonu. "Úroveň mé hry se v posledních týdnech zlepšila a zvýšila. Doufám, že s tím půjdu do zbytku sezony," řekla aktuálně šestnáctá hráčka světa. "Vrací se mi sebevědomí, což je vždycky dobré, a mám na čem stavět," uvedla.

Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Prohlédněte zde

Z New Yorku plánovala Kvitová brzy odjet. "Co nejdřív sedám do letadla a letím domů. Na to se těším, dám si pár dnů volna od tenisu a trošku si oddechnu, abych načerpala novou energii, a pak začnu trénovat na Čínu," řekla.

V Číně vždycky hraje dobře

Hrát by měla koncem září ve Wu-chanu a poté v Pekingu. "Vždycky tam hraju dobře. Zkusím si tenis užít a jít do toho," plánovala Kvitová. "A pak přijde Fed Cup, to je zas něco jiného a na finále se zase těším," doplnila čtyřnásobná vítězka soutěže družstev směrem k utkání proti Francii ve Štrasburku 12. a 13. listopadu.

V utkání s Kerberovou nezačala Kvitová dobře. Postupně se zlepšovala, ale na pevnou obranu Němky kvůli svým chybám nestačila. "Její hra je nebezpečná tím, že toho hodně vrátí a nekazí. A mně to tam bohužel nepadalo," litovala Kvitová po prohře 3:6 a 5:7. V duelu zaznamenala 32 vítězných míčů a 43 nevynucených chyb. "To je zbytečně moc a nedotáhla jsem to tam, kam jsem měla. Takhle naštvaná po zápase jsem se asi dlouho neviděla. To asi taky něco značí," řekla Kvitová.

Kvitová na US Open vypadla s Kerberovou, překvapivě končí i Nadal Kvitová na US Open vypadla s Kerberovou, překvapivě končí i Nadal Čtěte zde

Snažila se vybudit na konec sezony, ale zároveň už vyhlížela tu příští. "Vím, jak tahle sezona vypadá, a těším se na tu novou, to řeknu rovnou. Těším se na přípravu a až turnaje zase začnou. Budu mít energii dávat do toho hodně," věřila.

Letos ještě nezískala titul, což zažila naposledy v roce 2010. Především ale po sedmi letech ukončila spolupráci s trenérem Davidem Kotyzou a rozešla se s přítelem. "Událo se mi v životě tolik věcí, kolik se mi neudálo za pět let. Jsou to zkušenosti, které mě můžou posunout dál jak v životě tak v tenise," řekla Kvitová.

reklama