reklama

Kvitová: Pořád umím vyhrávat tituly. Mám co dělat, abych dohnala Navrátilovou

O2 TV Sport |  04:05
Dvanáct let po svém první titulu přidala Petra Kvitová do sbírky ten s pořadovým číslem osmadvacet. V Dauhá nedala ve finále šanci Španělce Garbiňe Muguruzaové a s dvoudenním předstihem oslavila jednatřicetiny.

"Těžko se srovnávají moje já před deseti lety a teď. Jsem jiná hráčka i člověk, tehdy jsem byla nebojácná, že nemám co ztratit, že to odstřílím. Teď víc přemýšlím. Nad taktikou, nad tlakem…, ale ten je pořád a někdy je těžké se s ním vyrovnat. Dobré je, že jsem pořád schopná vyhrávat tituly," řekla na online tiskové konferenci.

Skvělá Kvitová ovládla finále v Dauhá. Podívejte se, jak rozsekala Muguruzaovou Skvělá Kvitová ovládla finále v Dauhá. Podívejte se, jak rozsekala Muguruzaovou Čtěte zde

Vavřín slaví poprvé skoro po dvou letech. Naposledy se radovala koncem dubna ve Stuttgartu 2019.

"Loni mi tituly chyběly, i když to byla dobrá sezona. Jsem nadšená, že se mi to letos povedlo už teď. Každý se počítá," řekla Kvitová a dodala: "Porážky ve finále jsou strašně bolavé. Naštěstí to teď nemusím prožívat - jsem šťastná."

S osmadvaceti triumfy ve dvouhře je druhou nejlepší Českou. O jeden titul předčila Hanu Mandlíkovou. "Je to určitě hezký, ale neřeším, koho jsem přeskočila. Každopádně si to užívám," uvedla. Před sebou už má jen Martinu Navrátilovou, která je se 167 tituly nejlepší hráčkou všech dob. "Mám co dělat, abych ji dohnala."

Úspěchu si váží i vzhledem k aktuální době. Svět už přes rok bojuje s koronavirem a omezeními proti jeho šíření.

"Situace ve světě je hrozně těžká. Když jsem byla v Česku a viděla, jak všichni bojují s covidem, nemocnice jsou plné a lidé ztrácejí blízké a práci, tak proto jsem strašně ráda, že máme šanci hrát," řekla Kvitová.

S přibývajícím věkem opakuje, jak má tenis stále ráda. "Miluju ho i se všemi zvraty. Cestování a balení možná nejsou tak super, ale sport zbožňuju. Když najdete dobrou taktiku, abyste dokázali vyhrát, to je úplně nejlepší ze všeho," podotkla.

Už předčil i Kyrgiose s Wawrinkou. Macháč soupeře válcuje a letí žebříčkem Už předčil i Kyrgiose s Wawrinkou. Macháč soupeře válcuje a letí žebříčkem Čtěte zde

Po australském turné se dohodla s trenérem Jiřím Vaňkem, že do Dauhá a Dubaje pojede s kamarádkou. S koučem ale komunikovala každý den. "S Jirkou jsme mluvili každý den ohledně soupeřek i taktické přípravy," řekla tenistka.

Ještě večer po finále zamířila na letiště a přesunula se do Dubaje. V prvním kole tam má volno. "Trochu cítím sval v břiše, přechází to do nohy, možná hraje roli i ten vítr, jak je míček všude možně. Ale mám čas na odpočinek," řekla Kvitová.

reklama