reklama

Kvitová trénuje v Londýně, o startu ve Wimbledonu teprve rozhodne

Petra Kvitová Petra Kvitová autor: Reuters
Tenistka Petra Kvitová zkouší trénovat na trávě v Londýně. O svém startu ve Wimbledonu po zranění ruky dvojnásobná vítězka grandslamového turnaje teprve rozhodne. Hráčka o tom informovala na sociálních sítích.

"Ahoj Wimbledone, jsem zpět," napsala Kvitová k fotografii, na které sedí se zdviženým palcem na trávě na tréninkových kurtech. "Jsem šťastná, že můžu říct, že jsem si poprvé (letos) zahrála pár míčů na nádherné trávě," uvedla.

Devětadvacetiletá Kvitová léčí natržený sval v předloktí levé ruky, kterou si zranila v Paříži před antukovým Roland Garros. Od té doby nedržela raketu v ruce a nemohla minulý týden obhajovat titul na trávě v Birminghamu.

Pro cestu do britské metropole se rozhodla po pondělním vyšetření magnetickou rezonancí, i když výsledek ještě nebyl ideální. "Ruka je lepší. Dělám všechno možné, abych mohla hrát, ale definitivně se rozhodnu později v týdnu. Držte mi palce," uvedla Kvitová a pravděpodobně tak učiní do pátečního losování.

Vítězka Wimbledonu z let 2011 a 2014 od premiéry v hlavní soutěži v roce 2008 turnaj nikdy nevynechala. Loni ale vypadla v prvním kole.

Sezonu letos Kvitová rozjela ve velkém stylu. Vyhrála turnaj v Sydney a postoupila do finále grandslamového Australian Open. Pak slavila titul ve Stuttgartu a zahrála si finále v Dubaji. Ve světovém žebříčku je šestá a v pořadí sezony druhá.

‪Hello @wimbledon - I’m back! ‬ ‪Happy to tell you that my arm is improving and I just hit some balls on the beautiful grass for the first time 👍‬ ‪I'm doing everything I can to be able to compete here but I'll make a final decision later this week. Fingers crossed! 🤞‬

Zveřejnil(a) Petra Kvitová dne 25. June 2019
reklama