Kvitová utíkala z mečbolu, v TV přeladili na Thiema. Češka je lepší, rýpl si Američan

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
31. 5. 2021 10:01
Když Petra Kvitová prohrála první set úvodního kola French Open, začaly se tribuny kolem kurtu Suzanne Lenglenové plnit, když proti Belgičance Greet Minnenové dokonce čelila mečbolu, hemžilo se to na sociálních sítích vzrušenými komentáři. Zato americká televize přepnula na tenisový zápas mužů.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Nedělní úvodní klání rodačky z Bílovce na letošním pařížském antukovém grandslamu vzbudilo velký ohlas. Ovšem trochu jinak, než by si sama hráčka přála. Do duelu s Belgičankou Greet Minnenovou nevstoupila vůbec dobře, působila nervózně zbrkle, kupila chyby a senzace byla blízko.

Však se kvůli tomu úctyhodně zaplnily tribuny kolem kurtu Suzanne Lenglenové a na Twitteru se to slovy údivu jen hemžilo.

Ale podobné nadšení zřejmě nesdílel režisér kanálu Tennis Channel, který na zkrácenou hru druhého setu přepnul přenos na utkání Dominica Thiema, který tou dobou vedl 2:0 nad Španělem Pablem Andujarem a začínal třetí set.

"Další tiebreak Kvitové, který nevidíme, zatímco Thiem hraje první gem třetí sady a má náskok dvou setů," rýpl si na Twitteru americký reportér a autor podcastu Tennis with an Accent Matt Zemek.

V komentářích se ale dozvěděl, že si nemusí zoufat, protože v Evropě byla situace obdobná. Eurosport musel v neděli odpoledne začít vysílat cyklistické Giro d'Italia, jeden ze dvou současně vysílaných tenisových zápasů tedy musel ustoupit a byla to právě Češka, kdežto Thiem dostal prostor na kanálu Eurosport 2.

"Jen bych rád upozornil, že Kvitová má víc grandslamů než Thiem," dodal Zemek. To ještě nevěděl, že zatímco dvojnásobná wimbledonská vítězka svou bitvu famózně otočí, Thiem naopak skvěle rozjetý zápas ztratí a právě on se postará o největší senzaci prvního dne.

Češka nejenže ve zkrácené hře druhé sady odvrátila mečbol, ale srovnala hru a v rozhodujícím setu Belgičance málem nadělila kanára. V samém závěru ztratila jedinou hru.

"Petra "Velký útěk" Kvitová. Od mečbolu Minnenové až k vítězství. Pro Belgičanku je to těžká porážka, hrála skvěle. Jenže když se Petra takhle rozpálí, nedá se s tím nic dělat," napsala francouzská tenisová reportérka Carole Bouchardová.

Česká tenistka se v závěru zápasu rozstřílela a svými pověstnými agresivními údery nedala soupeřce šanci. Všechno nastartoval parádní křižný bekhend, kterým utnula mečbol soupeřky na konci druhého setu.

"Tenhle křižný bekhend byl od dětství můj denní chlebíček," pobavila Kvitová na kurtu nejen novináře ale i bývalou tenistku Marion Bartoliovou, která s ní po vítězství přímo na antuce dělala rozhovor pro kamery.

Po dramatické bitvě může česká dvojka zklidnit tělo i hlavu, má dva dny na to, než ve druhém kole změří síly s ruskou veteránkou Jelenou Vesninovou.