reklama

Kvitová schytala kanára od Britky Kontaové. Karolína Plíšková dohraje svůj zápas zítra

Petra Kvitová v osmifinále turnaje v Eastbourne. Petra Kvitová v osmifinále turnaje v Eastbourne. autor: Reuters
Nejvýše postavená česká tenistka na žebříčku WTA Petra Kvitová skončila na turnaji v anglickém Eastbourne v osmifinále. Nestačila na domácí Johannu Kontaovou, které podlehla ve třech setech. Další Češka na turnaji Karolána Plíšková dohraje svůj duel proti Japonce Misaki Doiové zítra.

Eastbourne - Petra Kvitová v generálce na Wimbledon neuspěla, v Eastbourne skončila v osmifinále na raketě domácí Britky Johanny Kontaové. Jedenáctá hráčka světového žebříčku prohrála po setech 7:5, 4:6 a 0:6. O postup do čtvrtfinále usilovala i Karolína Plíšková, zápas turnajové desítky proti Misaki Doiové z Japonska však byl za stavu 6:2, 4:3 přerušen a bude se dohrávat ve čtvrtek.

Dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová nezačala dobře, dvakrát přišla o servis a za stavu 2:5 čelila při podání pětadvacetileté soupeřky setbolu. Ten ale dokázala odvrátit a pěti hrami za sebou se postarala o velký obrat.

V druhé sadě se však už Kvitové dohnat ztrátu podání nepodařilo. Česká hráčka, která v Eastbourne došla v roce 2011 až do finále, sice odvrátila další dva setboly, nakonec ale prohrála 4:6. Rozhodující třetí dějství se pak už změnilo v jednoznačnou záležitost, Kvitová v něm neuhrála ani jeden game a za dvě a čtvrt hodiny zápas ztratila.

V jediném dosavadním vzájemném utkání uspěla loni na US Open ve dvou setech Kvitová. Ta je v současnosti ve světového žebříčku jedenáctá, o sedm míst před Kontaovou.

Plíšková v utkání s Doiovou rázně mířila do čtvrtfinále. Nad 49. hráčkou pořadí WTA vedla 6:2 a 4:1, pak ale poprvé přišla o servis a Japonka snížila na 4:3. Za tohoto stavu začalo pršet a utkání bude pokračovat ve čtvrtek.

Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Prohlédněte zde

Dvouhra - 3. kolo:

Kontaová (11-Brit.) - Kvitová (5-ČR) 5:7, 6:4, 6:0, A. Radwaňská (1-Pol.) - Bouchardová (Kan.) 6:3, 6:3, Mladenovicová (Fr.) - Friedsamová (Něm.) 6:4, 7:6 (7:4), Vesninová (Rus.) - Brengleová (USA) 7:6 (7:2), 6:4.

reklama