reklama

Plíšková v posledním žebříčku sezony Kvitovou nepřeskočila, Česko má deblové jedničky

tenis, Turnaj mistryň 2018, Karolína Plíšková tenis, Turnaj mistryň 2018, Karolína Plíšková autor: Reuters
Petra Kvitová v rankingu po Turnaji mistryň klesla o dvě místa a figuruje na sedmé příčce, Karolína Plíšková je osmá. Z podstatnějších turnajů zbývá do konce sezonu už jen WTA Elite Trophy, která ještě může změnit pořadí od 10. příčky žebříčku dál.

Londýn - Tenistka Petra Kvitová klesla po Turnaji mistryň na sedmé místo světového žebříčku těsně před Karolínu Plíškovou. Finalistky ze Singapuru Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková zůstaly deblovými jedničkami.

Kvitová v základní skupině prohrála všechny tři zápasy a v pořadí WTA Tour si pohoršila o dvě místa. Jedna z jejích přemožitelek Plíšková obhájila loňskou semifinálovou účast a zůstala osmá.

O tři místa na čtvrtou příčku si polepšila vítězka Turnaje mistryň Elina Svitolinová z Ukrajiny. Pozici světové jedničky měla navzdory absenci v Singapuru kvůli zranění jistou Rumunka Simona Halepová.

Dvojnásobné grandslamové šampionky Krejčíková se Siniakovou těsně uhájily první příčku, na kterou se dostaly před Singapurem. Jejich přemožitelky z nedělního finále, Francouzka Kristina Mladenovicová s Maďarkou Tímeou Babosovou, za nimi zaostávají na děleném třetím místě o pouhých 10 bodů.

V čele mužského žebříčku je stále Španěl Rafael Nadal, jenž se tento týden na turnaji v Paříži vrací po zranění kolena z US Open. Po turnaji v AccorHotels Areně (dříve Bercy) bude také známa osmička tenistů pro Turnaj mistrů v Londýně, zatím má jistotu šest hráčů včetně zraněného Argentince Juana Martína del Potra.

Projděte si podrobné žebříčky zde:

Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Prohlédněte zde

reklama