Petra Kvitová na Australian Open 2020
Petra Kvitová
Carla Suárezová-Navarrová v Dubaji 2015
Carla Suárezová Navarrová

Dobrý den, vítejte u online reportáže z druhého kola tenisového turnaje v Dauhá mezi Petrou Kvitovou a Španělkou Carlou Suárezovou Navarrovou. Zápas začne zhruba ve 13:30.

Po jedenáctidenní pauze se česká tenisová dvojka vrací zpět na kurty. V Petrohradu se musela odhlásit ze čtvrtfinále, když ji přepadly příznaky chřipky. Nyní už se cítí dobře a chce se zkusit poprat o lepší výsledek.

Proti ní stojí soupeřka, která každý turnaj prožívá jako svůj poslední. Předem oznámila, že letošek je pro ni poslední sezonou v kariéře. Jednatřicetiletá Carla Suárezová Navarrová už byla v minulosti světovou šestkou, ale nyní jí patří až 70. příčka. Favoritkou tak bude žebříčková jedenáctka Kvitová.

Vzájemná bilance nemůže být vyrovnanější. Obě hráčky se potkaly už dvanáctkrát a skóre je 6:6. Poslední zápas ovšem skončil v roce 2018 skrečí české tenistky na turnaji v New Havenu.

V Dauhá se to českými tenistkami jen hemží. Do turnaje dnes vstoupí také Karolína Plíšková, kterou čeká duel s Američankou Bernardou Peraovou. Barbora Strýcová vyzve Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska a úspěšnou kvalifikantku Terezu Martincovou čeká lahůdka v podobě Řekyně Marie Sakkariové.

Nyní čekáme, až obě hráčky přijdou na kurt k rozcvičce a úvodnímu losu.

Zatímco na ostatní kurtech už se dávno hraje, na centrálním dvorci se začátek prvního duelu programu natahuje.

Zatímco nás na centrálním dvorci Katařené dál nechávají čekat, na vedlejším dvorci prohrála Barbora Strýcová s Ostapenkovou první gem, který trval 13 minut. Přišla tím o servis a teď už prohrává 0:2.

Bohužel, Strýcová se na servisu ne a ne chytit, prohrává už 0:4.

Plzeňské tenistce se povedlo snížit na 1:4, ale podávat jde Lotyška.

Co se týče zápasu Petry Kvitové, pořadatelé zjevně čekají, až se dohraje dramatický duel mezi Arynou Sabalenkovou a Anett Kontaveitovou, přestože se hraje na jiném dvorci. Běloruska teď podává na vítězství.

Barbora Strýcová ztratila první set 1:6. Ostapenková byla v úvodní sadě jasně lepší hráčkou.

Podle dostupných informací se opravdu zdá, že výrobce televizního přenosu musí nejprve dokončit zápas Sabalenkové a poté může na centrálním kurtu začít Petra Kvitová. Běloruska nezvládla zápas dopodávat, takže se na kurtu č. 1 ve třetím setu pokračuje.

Ostapenková už na začátku druhé sady vyhrála vlastní servis. Teď jde podávat Strýcová.

Na jedničce už je konečně hotovo. Sabalenková vyhrála třetí sadu 7:5. Nyní už snad budou moct pořadatelé pustit k zápasu Kvitovou.

Strýcová v druhé sadě vyrovnala hru, stav je 1:1 a Češka nyní sahá po brejkbolech.

Petra Kvitová bere v útrobách tašku s věcmi přes rameno a míří na kurt. Zdá se, že se konečně dočkáme.

Hráčky jsou na dvorci a jdou se rozehřát.

Strýcová mezi tim na brejk nedosáhla a Ostapenková vede v druhém setu 2:1.

Vítězka námi sledovaného duelu se utká právě s lepší z dvojice Ostapenková - Strýcová.