Kvitové přišlo, že pořád jí, pak rozpoutala smršť. A překvapilo ji, kdo teď stojí v cestě

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 6. 2016 7:15
Fantasticky se Petra Kvitová vyrovnala s dlouhým čekáním na úvodní duel letošního Wimbledonu. Jak sama přiznala, při pohledu na černá mračna nad All England Clubem chtěla první kolo zvládnout co nejrychleji. A to se povedlo. Teď ale přicházejí starosti, možná další soupeřka nahání Kvitové obavy.
To byla jízda. Petra Kvitová se na kurtu v prvním kole nechtěla zdržovat.
To byla jízda. Petra Kvitová se na kurtu v prvním kole nechtěla zdržovat. | Foto: Reuters

Londýn - Už druhý grandslam za sebou trpí tenisté kvůli dešti. Stejně jako nedávno v Paříži během Roland Garros, i nyní v Londýně komplikuje slavný Wimbledon tragické počasí. Petra Kvitová se musela nejprve vyrovnat s odložením svého startu do turnaje, který v minulosti dvakrát vyhrála, z úterý na středu a pak stejně zažila dlouhé čekání.

Světová desítka měla k zápasu prvního kola s Rumunkou Soranou Cirsteaovou nastoupit už v jednu hodinu, nakonec ale musela podstoupit pětihodinové čekání.

Do All England Clubu přitom dorazila už dopoledne, aby se na duel dobře připravila. "Měla jsem pak pocit, že jenom jím. To bylo docela legrační. Dvakrát jsem se rozcvičovala, ale co se dá dělat, beru tyhle věci v pohodě," uvedla tenistka, která legendární wimbledonskou trofej pozvedla v letech 2011 a 2014.

Nervozita tentokrát odezněla díky čekání

Nakonec si i v něčem tak nepříjemném našla to pozitivní. Zatímco obvykle bývá od rána nervózní, tentokrát se veškerá tréma během hodin čekání úplně rozpustila. "Ráno jsem vždy byla velmi nervózní, ale tentokrát napětí postupně odeznívalo. Když jsem se konečně dozvěděla, že půjdu na věc, už ani nebyl čas na trému," usmívala se Češka.

Na kurtu číslo 18 to pak bylo jasně patrné. Kvitová vlétla do utkání jako smršť a Cirsteaová neměla nejmenší šanci. První set trval neuvěřitelných šestnáct minut a Rumunka v něm uhrála pouhopouhé čtyři míčky!

Česká hráčka po utkání přiznala, že kvůli hrozbě dalšího deště chtěla duel odehrát co nejrychleji. Obzvlášť když během hry stíhala sledovat mraky, které se nad londýnským tenisovým areálem nepřestávaly honit.

"I když nepršelo, ve vzduchu byla cítit voda. Taková ta mlha nebo mžení. Sem tam mě cvrnklo do nosu, že by bylo fajn, kdyby se povedlo dohrát rychle," poznamenala. Kvitová nakonec strávila na dvorci jen 54 minut, druhý set ovládla poměrem 6:4. A to bylo dobře, protože brzy potom bylo dění na Wimbledonu opět přerušeno, tentokrát již nadobro.

Jen osm nevynucených chyb Kvitové

I když skóre druhého dějství působí vyrovnaně, na kurtu bylo vše naprosto jednoznačné. Kvitové stačil jeden brejk, který bez problémů udržela až do konce. Na servisu byla vynikající, soupeřku nepustila k žádnému brejkbolu a v závěru utkání vyhrála na podání deset výměn v řadě.

Nebylo divu, že byla rodačka z Bílovce po takovém představení spokojená. "Jsem spokojená se svojí hrou, dobře jsem podávala a celkově to na kurtu vypadalo dobře. Po tom dešti to nebylo jednoduché, ale zvládla jsem to. Servis mě dnes podržel," hodnotila svěřenkyně trenéra Františka Čermáka. V utkání zaznamenala dvacet vítězných úderů, z toho sedm es. A vyrobila jen osm nevynucených chyb.

Takové statistiky by se jí rozhodně hodily ve druhém kole. Rýsuje se totiž velmi těžký souboj. Až to Kvitovou překvapilo. O postup mezi dvaatřicet nejlepších se utká s vítězkou zápasu mezi Švédkou Johannou Larssonovou a Ruskou Jekatěrinou Makarovovou. Druhá jmenovaná je pro Češku hrozbou.

Naposledy s Makarovovou prohrála

"Byla jsem překvapená, že teoreticky můžu hrát s Makarovovou. Je to těžká soupeřka, tráva jí sedí. Hrála jsem tu s ní jeden rok a dala jsem to tak tak. Beru to jako zkoušku, která jednou přijít musí. Tak přijde už teď, no," řekla Kvitová smířeně.

Bilanci s bývalou členkou elitní desítky a momentálně světovou pětatřicítkou má šestadvacetiletá česká tenistka jen lehce pozitivní, 4:3 na zápasy. A poslední duel letos v Miami prohrála ve dvou setech. Na druhé kolo nic příjemného.