reklama

Zverevovi finta nevyšla, Australané se mu vysmáli. Přesto jim slíbil štědrý dar

Alexander Zverev se raduje z vítězství v prvním kole Australian Open. Alexander Zverev se raduje z vítězství v prvním kole Australian Open. autor: Reuters
Alexander Zverev to v posledních týdnech nemá lehké. Na Australian Open se ale díky své štědrosti nejspíš stane miláčkem tribun.

V úvodu sezony byl terčem kritiky kvůli porážkám, velkému množství dvojchyb i hrubosti, s jakou jednal se svým otcem na ATP Cupu. Teď se německému tenistovi navíc tak trochu vysmáli správci twitterového účtu Australian Open.

Ti během Zverevova duelu prvního kola proti Italovi Marcu Cecchinatovi zveřejnili moment, kdy se sedmému hráči světového žebříčku nepovedl takzvaný tweener, neboli úder hraný mezi nohama. Zverev při něm vůbec netrefil míček.

Příspěvek na sociální síti koncipovali jako prosbu domácímu miláčkovi Nicku Kyrgiosovi. 

"Drahý Nicku, myslíme si, že by Alex Zverev možná potřeboval malou lekci, jak zahrát tweener. Předem děkujeme," napsali pobaveně.

Reakce byly rozporuplné. Od těch vyloženě vysmátých až po nesouhlasné, považující příspěvek za zbytečné rýpnutí.

Na druhou stranu, právě Kyrgios je v tomto ohledu skutečným mistrem svého řemesla. Učit se od něj se tedy rozhodně nedá považovat za ostudu:

Video: Kyrgios best of tweener www.youtube.com

Dvaadvacetiletý Němec přes nezdar při pokusu o efektní úder nakonec úvodní kolo zvládl bez větší úhony, italského soupeře vyřadil po setech 6:4, 7:6, 6:3.

A po utkání sklidil obrovský aplaus. Při rozhovoru přímo na kurtu totiž přislíbil výraznou finanční pomoc pro boj s následky katastrofálních australských požárů. "Pro nás pro všechny je Austrálie druhým domovem, proto jsem se rozhodl věnovat deset tisíc dolarů za každý vyhraný zápas na turnaji," prohlásil vítěz Turnaje mistrů z roku 2018. 

"Vím, že nejsem mezi největšími favority, ale pokud Australian Open vyhraju, věnuji každý cent z toho, co vydělám," zvýraznil nadšení ochozů.

Odměna pro vítěze dvouher totiž v Melbourne činí 4 120 000 australských dolarů, v přepočtu tedy téměř 64 milionů korun.

reklama