reklama

Kyrgios zahnal krutou pražskou prohru alkoholem. Bolelo to, strašně moc, vysvětloval své slzy

Smutný Nick Kyrgios po těsné porážce s Rogerem Federerem. Smutný Nick Kyrgios po těsné porážce s Rogerem Federerem. autor: Reuters
Jednou z největších hvězd tenisového Laver Cupu v pražské O2 areně byl Australan Nick Kyrgios.

Praha - Nejen na Rafaela Nadala a Rogera Federera Praha jen tak nezapomene. Ve vzpomínkách fanoušků po prvním ročníku tenisového Laver Cupu jistě zůstanou také statečně bojující showmani z týmu světa. 

Hrdinou se stal zejména Nick Kyrgios.

Laver Cup české odborníky uhranul. Úspěch opět vyvolává diskusi o osudu Davis Cupu Laver Cup české odborníky uhranul. Úspěch opět vyvolává diskusi o osudu Davis Cupu Čtěte zde

Australský mladík, často kritizovaný za nedostatečnou oddanost tenisu, ze sebe vyždímal absolutní maximum a v rozhodujícím duelu předvedl famózní výkon proti Federerovi. Měl dokonce mečbol, ale ten neproměnil a padl 9:11 v rozhodujícím super tie-breaku.

Okamžitě po porážce vyhrkly do očí dvaadvacetiletého rodáka z Canberry slzy. Kyrgiose museli dlouze utěšovat parťáci z týmu i nehrající kapitán John McEnroe.

O pár desítek minut později bylo jasné, že se jim to povedlo. V útrobách O2 areny už zase řádila ta stará známá červená parta, která bavila obecenstvo svou originální show během zápasů na pohovce umístěné za kapitánskou lavicí. Kyrgios a spol. popíjeli pivo z lahví a zpívali. Zasloužená odměna.

"Už se cítíte lépe?" Na otázku novináře odpověděl za Kyrgiose jeho týmový kolega John Isner. "Ano, už měl pár piv," rozesmál přítomné.

Australan se pak přesto rozpovídal o tom, jak moc jej těsná porážka s nejlepším hráčem historie rozesmutnila.

Celý svět závidí Praze. Uchvacující Laver Cup překonal vše, co bylo k vidění. Federer je génius Celý svět závidí Praze. Uchvacující Laver Cup překonal vše, co bylo k vidění. Federer je génius Čtěte zde

"Bylo to těžké. Když hraju sám za sebe, tak někdy nedávám do hry úplně všechno. Ale když hraju za tyhle kluky, když hraju pro tým, beru si to jinak," vysvětlil Kyrgios.

"Hraju za celý tým. To samé v Davis Cupu. Hraju tam za svou zem, za ty kluky, co sedí na lavičce a fandí mi. Každý z nás do toho dal o víkendu maximum, včetně tréninků. A skvěle jsme se vzájemně podporovali," řekl čtvrtfinalista Australian Open a Wimbledonu.

Laver Cup si očividně užíval. Na sociální sítě dával fotky, psal o tom, jak přesně takovou soutěž tenis potřeboval. Vnímal, že se stal součástí něčeho velkého.

"Však víte, John McEnroe nás podporoval, jeho bratr Patrick nám se vším pomáhal. Byli jsme opravdu tým. To byl důvod, proč to tak bolelo. Strašně bolelo. Dal jsem všechno, co v sobě mám. Měl jsem vzadu v hlavě myšlenku, že když vyhraju, budeme v závěrečné čtyřhře favority," vyprávěl Kyrgios.

Plíšková premiéru ve Wu-chanu zvládla, Martincová dostala kanára od Čepelové Plíšková premiéru ve Wu-chanu zvládla, Martincová dostala kanára od Čepelové Čtěte zde

"Nechtěl jsem kluky zklamat. Ale stalo se a já prohrál. Proto to bylo v závěru z mé strany hodně emocionální," dodal kontroverzní tenista.

Kyrgios před každým zápasem v Praze vždy poklekl u sítě a pomodlil se. Zavdal tak ke spekulacím, že jde ve stopách amerických fotbalistů z NFL, kteří poklekem na jedno koleno vyjadřují nesouhlas s politikou prezidenta Donalda Trumpa.

"Trump? Ku*** ne. To myslíte vážně?" divil se Kyrgios téhle spojitosti. "To mě nezajímá. Dělám to před většinou svých zápasů, abych uctil památku dvou lidí, kteří už tu nejsou a kteří pro mě byli důležití," vysvětlil Australan.

Tenis psal svou historii v Praze. Prohlédněte si nezapomenutelné momenty Laver Cupu Tenis psal svou historii v Praze. Prohlédněte si nezapomenutelné momenty Laver Cupu Prohlédněte zde
reklama