reklama

Plíšková se na Turnaji mistryň utká ve skupině s Radwaňskou a Muguruzaovou, na poslední sokyni čeká

Karolína Plíšková se na Turnaji mistryń představí poprvé. Jako teprve sedmá Češka v historii. Karolína Plíšková se na Turnaji mistryń představí poprvé. Jako teprve sedmá Češka v historii. autor: ČTK
Karolína Plíšková se na svém premiérovém Turnaji mistryň utká v základní skupině s obhájkyní titulu Agnieszkou Radwaňskou a světovou šestkou Garbiňe Muguruzaovou. O poslední soupeřce se teprve rozhodne, buďto se jí stane Britka Johanna Kontaová, nebo Ruska Světlana Kuzněcovová. Ruska k postupu na elitní turnaj musí vyhrát v Moskvě, Kontaová tento týden nikde nehraje. Samotný Turnaj mistryň začíná již tuto neděli v Singapuru.

Singapur – Česká tenistka Karolína Plíšková se na Turnaji mistryň v Singapuru utká v Bílé skupině s polskou obhájkyní titulu Agnieszkou Radwaňskou a Garbiňe Muguruzaovou ze Španělska. Jméno poslední soupeřky ve čtyřčlenné skupině ještě není jisté, o osmé postupové místo na závěrečný podnik sezony stále bojují Britka Johanna Kontaová a Světlana Kuzněcovová z Ruska.

Do Červené skupiny dnešní losování v dějišti turnaje zařadilo světovou jedničku Angelique Kerberovou z Německa, Rumunku Simonu Halepovou, Madison Keysovou z USA a Slovenku Dominiku Cibulkovou.

Čtyřiadvacetiletá Plíšková se tak při svém debutu na prestižní akci utká se soupeřkou, které se chtěla nejvíce vyhnout. S aktuální světovou trojkou Radwaňskou prohrála všech šest dosavadních zápasů a ještě nezískala ani set. "Je chytrá a moje hra jí asi sedí. Nikdy jsem proti ní neodehrála dobrý zápas. Je šikovná, umí stopbaly a prohozy a má nepříjemnou hru, ale mohla bych ji konečně porazit," řekla Plíšková.

Španělku Muguruzaovou letos zdolala cestou za titulem v Cincinnati a ze čtyř duelů s ní prohrála jen jednou před třemi lety v Paříži. "To je moje krevní skupina. Hraje se mi s ní líp, protože je tam víc chyb. Hraje odvážnější tenis a tolik se nenadřu," řekla o letošní vítězce Roland Garros, které se v posledních týdnech tolik nedařilo. "Ale je to pořád dobrá hráčka. Zase se trošku zvedla. Bude připravená," podotkla Plíšková.

Slovenská atomová bomba je v Singapuru. Cibulkovou přitom zatracovali kvůli výšce Slovenská atomová bomba je v Singapuru. Cibulkovou přitom zatracovali kvůli výšce Čtěte zde

Na tenistky čeká pomalejší povrch, který bude vyhovovat spíš hráčkám typu Kerberové, Radwaňské či Halepové. "Loni jsem zaregistrovala, že si některé hráčky hodně stěžovaly, ale Petra (Kvitová) se dostala do finále. Možná bude víc vyhovovat obranářkám, ale neznamená to, že nejdou porazit. Všude je šance, i když je povrch pomalejší. Tak to bude o dva tři míčky trvat déle," řekla Plíšková.

Hráčky se na Turnaji mistryň tradičně utkají ve skupině každá s každou a vždy dvojice nejlepších postoupí do semifinále. Celková dotace činí sedm milionů dolarů a neporažená vítězka si může na konto připsat přes dva miliony. Hrát se začne v neděli 23. října.

Složení základních skupin tenisového Turnaje mistryň v Singapuru:

Červená skupina:

Angelique Kerberová (1-Něm.), Simona Halepová (3-Rum.), Madison Keysová (6-USA), Dominika Cibulková (7-SR).

Bílá skupina:

Agnieszka Radwaňská (2-Pol.), Karolína Plíšková (4-ČR), Garbiňe Muguruzaová (5-Šp.), Johanna Kontaová/Světlana Kuzněcovová (8-Brit./Rus.).

Program úvodních dnů:

Neděle 23. října:

11:00 Halepová - Keysová,

13:30 Kerberová - Cibulková.

Pondělí 24. října:

13:30 Radwaňská - Kontaová/Kuzněcovová,

poté Plíšková - Muguruzaová.

reklama