Maďarská tenistka Babosová vyhrála turnaj v Tchaj-peji a získala třetí titul na okruhu

Aktualizováno 4. 2. 2018 10:57
Maďarská tenistka Tímea Babosová zdolala ve finále turnaje v Tchaj-peji Ukrajinku Kozlovovou a raduje se ze třetího titulu v kariéře.
Tímea Babosová prožívá povedený začátek sezony.
Tímea Babosová prožívá povedený začátek sezony. | Foto: Reuters

Tchaj-pej - Maďarská tenistka Tímea Babosová vyhrála v Tchaj-peji potřetí v kariéře turnaj WTA. Ve finále čtvrtá nasazená hráčka porazila Ukrajinku Katerynu Kozlovovou 7:5, 6:1.

Čtyřiadvacetiletá Babosová získala i svůj třetí titul na tvrdém povrchu, na němž triumfovala v roce 2012 v Monterrey a loni na domácí půdě v Budapešti, kde ve finále porazila Lucii Šafářovou.

O rok mladší Kozlovová sice v předchozím jediném vzájemném utkání maďarskou tenistku porazila, ale ve svém prvním finále na WTA Tour to zopakovat nedokázala. Babosová, která je v žebříčku na 45. místě, o čtyřicet příček výš než Ukrajinka, vyhrála za hodinu a 25 minut.

Singlovým úspěchem rodačka ze Šoproně korunovala vydařený úvod sezony. Na Australian Open ovládla s Francouzkou Kristinou Mladenovicovou ženskou čtyřhru a s Indem Rohanem Bopannou byla ve finále mixu.

Tenisový turnaj žen v Tchaj-peji (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Babosová (4-Maď.) - Kozlovová (Ukr.) 7:5, 6:1.

Čtyřhra - finále:

Wang Ja-fan, Tuan Jing-jing (Čína) - Hibinová, Kalašnikovová (Jap./Gruz.) 7:6 (7:4), 7:6 (7:5).