reklama

Málem vyšoupla Hingisovou z Turnaje mistryň. Strýcová prožívá životní sezonu

Sania Mirzaová a Barbora Strýcová Sania Mirzaová a Barbora Strýcová autor: Reuters
Daří se jí ve dvouhře i čtyřhře, přivezla si medaili z olympijských her a dostala se do první dvacítky žebříčku. Těžko by česká tenistka Barbora Strýcová hledala lepší sezonu ve své bohaté kariéře, i ona sama ji vidí jako životní. Není proto divu, že ji kapitán Petr Pála nominoval do letošního Finále FedCupu.

Čeká vás druhé finále Fed Cupu za sebou, ale tentokrát ve Francii, co od toho čekáte?

Kvitová po asijské šňůře: Cítím se vyčichlá, měla bych hledat trenéra, ale vůbec se mi nechce Kvitová po asijské šňůře: Cítím se vyčichlá, měla bych hledat trenéra, ale vůbec se mi nechce Čtěte zde

Těším se. Bude to těžký zápas, vzhledem k tomu, že hraje Mladenovicová s Garciaovou. Budou těžké singly i debl. Zkušenosti z finále máme, myslím si, že to je hratelné. Vidím to padesát na padesát.

Máte za sebou asijskou šňůru, na které jste hrála dvouhru i čtyřhru, jak jste na tom fyzicky?

Celá asijská Tour byla náročná, protože jsem hrála i debla a v nich až do konce, kromě toho posledního turnaje. Jsem za to ale ráda, že to bylo tak úspěšné. Jsem docela unavená, tolik zápasů jsem v žádné sezoně nikdy nehrála. Člověk si na to musí zvyknout.

Je těžké se na závěr sezony ještě namotivovat?

Teď trénuju na to, abych hrála dobře v Moskvě a kvalifikovala se na turnaj do Ču-chaje. To je příjemné nucení se. Pro mě je to velká výzva se tam dostat. Proto jsem taky odhlásila Linec, aby mi zbyly síly na to, se kvalifikovat a pak tam případně něco uhrát.

Sledujete žebříček, kolik pro postup na "turnaj šampionek" potřebujete bodů?

Potřebuju hrát dobrý tenis. Jinak nevím, kolik bodů. Trenér Tomáš Krupa to ví, ale já se na to nesoustředím, akorát by mě to znervózňovalo. Prostě se budu snažit uhrát co nejlepší výsledek. 

Moc nechybělo a kvalifikovala jste se na Turnaj mistryň v deblu spolu se Saniou Mirzaovou, která už ale měla účast jistou po boku Martiny Hingisové. Existovala varianta, že byste v Singapuru hrály spolu, kdyby se vám podařilo se kvalifikovat?

Skončily jsme jedenácté v pořadí po čtyřech turnajích, což je podle mého hodně dobré. Kdyby se nám povedl i Peking, tak bychom se kvalifikovaly. A kdybychom se kvalifikovaly, tak bychom hrály spolu. Protože kvalifikovat se po pěti turnajích, to by si zasloužilo tu účast.

Pála by rád zkompletoval fedcupový hattrick. Rozkol nám nehrozí, tvrdí Pála by rád zkompletoval fedcupový hattrick. Rozkol nám nehrozí, tvrdí Čtěte zde

Je tedy pro vás spolupráce s Mirzaovou zatím nad očekávání?

Velmi. Začaly jsme vítězstvím v Cincinnati, což je obrovský turnaj, a porazily jsme tam výborné týmy. Celkově se to povedlo výborně. Uvidíme, jak to bude dál.

Mirzaová je z Indie, druhé nejlidnatější země, vnímáte zvýšený zájem fanoušků?

Pravda, má to své výhody. Na Instagramu jsem hned získala spoustu nových followerů. Vždycky když jsme vyhrály turnaj, tak Sanie říkám, že budu mít o tisíc víc. (smích)

Je to pro vás životní sezona?

Asi ano. Když to shrnu, odehrála jsem nejvíc zápasů v kariéře, celkově to byl nejstabilnější rok, neměla jsem výkyvy. Hodně mi pomohl trenér Tomáš Krupa, který mě bičuje od rána do večera, ale je to potřeba a tím se lepším.

reklama