reklama

Mám rád Kurnikovovou a knihy nečtu, hlásil odbarvený puberťák Federer

Dnes je považován za ryzího sportovního gentlemana, nositele vkusu, inteligence a vyznavače poctivého tréninku. V teenagerských letech byl ale Roger Federer pěkné kvítko.

Rozčiloval se, mlátil raketami, frajeřil. A odbarvil si vlasy na blond, jak ukazuje dobové video z roku 1999, kdy bylo švýcarskému šampionovi teprve sedmnáct let.

Záběry z rozhovoru s mladičkým tenistou, který už v tu dobu měl na kontě první vítězství nad hráčem top 10, konkrétně budoucím trenérem Rafaela Nadala Carlosem Moyou, zveřejnil instagramový účet organizace ATP.

Nehorázné lži, reaguje manažer na Vondroušovou. Tenistku stál rozchod miliony Nehorázné lži, reaguje manažer na Vondroušovou. Tenistku stál rozchod miliony Čtěte zde

Federer v něm prozrazuje, že nemá rád tréninky a je spíše zápasovým hráčem. Za své vzory považuje Američana Petea Samprase a Švéda Stefana Edberga.

Uculí se, když má zmínit oblíbené hráčky. Krajanku a tehdejší největší osobnost světového tenisu Martinu Hingisovou vybere se samozřejmostí, u ruské sexbomby Anny Kurnikovové hrají očividně roli jiné než tenisové přednosti.

Za oblíbené filmové hvězdy jmenuje akční hrdiny Bruce Willise a Willa Smithe. Po dotazu na oblíbenou knihu rezolutně zakroutí hlavou: "Nečtu knihy, takže nemám žádnou oblíbenou."

Naopak zrale reaguje na otázku týkající se peněz. "Jsou pro mě druhotné. Jistě, je to naše živobytí, ale podstatná jsou pro mě vítězství." 

O jednadvacet let později je Federer nejúspěšnějším tenistou historie, držitelem dvaceti grandslamových titulů. A mužem, který si milovaným sportem vydělal 129 milionů dolarů.

reklama