Martincová nezvládla třísetovou bitvu s favorizovanou Slovenkou, v Lyonu končí

5. 3. 2020 15:03
Tenistka Tereza Martincová vypadla v Lyonu stejně jako minulý týden na elitním turnaji v Dauhá ve druhém kole. Pětadvacetiletá česká hráčka podlehla po více než dvouhodinové bitvě osmé nasazené Slovence Viktórii Kužmové 4:6, 6:4, 4:6.
Tereza Martincová
Tereza Martincová | Foto: Milan Kammermayer

Martincová, jež ve světovém žebříčku figuruje na 132. místě, šla sice v úvodu zápasu do vedení, náskok ale neudržela a za 35 minut první set ztratila. Ve druhém setu se udržela v utkání třetím úspěšným brejkem, kterým za stavu 5:4 proměnila svůj první setbol. V rozhodující sadě ale přišla v pátém gamu popáté v zápase o podání a favorizovaná Kužmová už si výhru pohlídala.

Tenisový turnaj žen v Lyonu (tvrdý povrch, dotace 275.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Kužmová (8-SR) - Martincová (ČR) 6:4, 4:6, 6:4, Dodinová (Fr.) - Teichmannová (6-Švýc.) bez boje.