reklama

Martínezová má po rozchodu s Plíškovou novou práci. Trénovat bude znovu Muguruzaovou

Conchita Martínezová a Garbiňe Muguruzaová budou opět spolupracovat Conchita Martínezová a Garbiňe Muguruzaová budou opět spolupracovat autor: Milan Kammermayer
Dvojnásobná grandslamová šampionka Garbiňe Muguruzaová ze Španělska obnovila před nadcházející tenisovou sezonou spolupráci s trenérkou Conchitou Martínezovou.

Wimbledonská vítězka z roku 1994 tak po rozchodu s Karolínou Plíškovou dlouho bez angažmá nezůstala, šestadvacetileté krajance má pomoci zpět mezi elitu.

Bývalá světová jednička Muguruzaová se s Martínezovou poprvé potkala ve fedcupovém týmu. V roce 2017 se domluvily na spolupráci, která vedla až k wimbledonskému triumfu a posunu do čela žebříčku.

V březnu 2018 společnou přípravu ukončily a Muguruzaová se vrátila k bývalému trenérovi Samu Sumykovi, pod jehož vedením vyhrála v roce 2016 French Open. Letos po Wimbledonu se ale opět rozešli a Muguruzaová, které aktuálně v žebříčku patří 35. místo, se od té doby připravovala s fedcupovou kapitánkou Anabel Medínaovou Garriguesovou.

reklama