reklama

"Máš snad v hlavě kamení?" Kyrgios se pustil do dalšího tenisového kolegy

Nick Kyrgios Nick Kyrgios autor: Reuters
Nedá si pokoj a pořád provokuje. Australský tenisový bouřlivák Nick Kyrgios urazil přes sociální sítě dalšího kolegu, tentokrát se opřel do Chorvata Borny Ćoriče.

Všechno způsobila kritika, kterou si Kyrgios neodpustil, když se dozvěděl o koronavirové nákaze na červnovém turnaji Novaka Djokoviče. Hráči, kteří se ho zúčastnili, nedodržovali během zápasů hygienická opatření, a dokonce společně křepčili na diskotéce. Mezi nimi i Ćorić.

"Byl to pitomý nápad, uspořádat tenhle turnaj, to je tak, když se nedodržují opatření," napsal tehdy na Twitter Kyrgios.

Když se Ćorić uzdravil, zeptali se ho novináři, co na Australanovu kritiku říká. "Moc jsem se jeho vyjádřeními nezaobíral. Nezajímá mě to. To je prostě on. Kdyby poučoval kdokoli jiný, ale zrovna Kyrgios?" vrátil mu rýpanec Ćorić a narážel tak na Kyrgiosovy časté výbuchy na kurtu. 

Rodák z Canberry se ale opět ozval. "Máš snad v hlavě kamení? Klidně se za své kamarády postav, ale já se pouze snažil upozornit na to, abyste se chovali zodpovědně. Jenom se mi potvrdilo, že intelektuální úroveň Borny Ćoriče je na nule," napsal na Twitter. 

Kyrgios nesouhlasí ani s konáním tenisového grandslamu US Open, který by se měl uskutečnit od 31. srpna do 13. září. Aktuálně 40. hráč světa se z něho proto odhlásil. 

"Neskutečně mě to bolí, ale nebudu hrát. Dělám to pro lidi, moje Australany a stovky a tisíce Američanů, kteří na nákazu zemřeli. Sport nebo ekonomiku můžeme znovu obnovit, ale ztracené životy už ne," uvedl Kyrgios.

Není v tom sám. Z amerického grandslamu se ještě před ním odhlásila i jeho krajanka a světová jednička Ashleigh Bartyová.

reklama