reklama

Federera rozplakal Maradona. Kdybys měl problémy v mé zemi, zavolej mi, vzkázal mu

Roger Federer. Roger Federer. autor: Reuters
Roger Federer a Alexander Zverev se dočkali na exhibici v Argentině vřelého přivítání. Legendární Diego Maradona nakonec osobně nedorazil, i tak ale jeho vzkaz natočený na video vzbudil velké emoce.

"Ahoj, mistře. Mašino, jak ti rád říkám," zahájil někdejší fotbalový mistr světa svou zdravici, kterou pořadatelé pouštěli přímo v Parque Roca Areně v Buenos Aires. 

"Byl, jsi a vždy budeš ten nejlepší. Nikdo není jako ty," pokračoval Diego pomalým tempem. Federerovi pak slíbil jakoukoli pomoc v případě nouze.

"Chci, abys věděl, že když budeš mít v mé zemi nějaké problémy, můžeš mi kdykoli zavolat a říct mi, co bys potřeboval," vyzýval Maradona dvacetinásobného grandslamového vítěze, který se neubránil slzám.

Argentinská fotbalová modla měla podle původních plánů exhibiční duel navštívit, nakonec se však omluvila. Maradona, kterého nedávno propustili z trenérského angažmá v týmu Gimnasia, tak neviděl ani samotný duel. Federer v něm s německým soupeřem prohrál dvakrát 6:7.  

Oba tenisté si prodloužili sezonu a společně vyjeli na jihoamerické turné. Zahrají si ještě v chilském Santiagu, kolumbijské Bogotě, ekvádorském Quitu a také v Mexico City. V tamní největší býčí aréně světa - Plaza de Toros México - se má v sobotu odehrát "The Greatest Match", jak duel s očekávanou rekordní návštěvou 41 tisíc diváků označili sami pořadatelé.

Tenisovým soubojem s nejvíce diváky je zatím exhibice Kim Clijstersové a Sereny Williamsové, kterou v červenci 2010 v Bruselu navštívilo něco málo přes 35 tisíc lidí.

reklama