reklama

Matčina tableta mi spadla do polévky, brání se Erraniová. Kvůli své výmluvě je teď terčem posměchu

Sara Erraniová Sara Erraniová autor: Reuters
Já jsem doping nebrala, matka mi nechtěně kontaminovala jídlo. S takovou verzí svého dopingového prohřešku přišla italská tenistka Sara Erraniová.

Řím - Italská tenistka Sara Erraniová na tiskové konferenci zopakovala, že jediným možným vysvětlením jejího pozitivního dopingového testu na letrozol je kontaminace jídla. Podle bývalé páté hráčky světového žebříčku obsahují zakázanou látku tablety, které její matka užívá na rakovinu.

Italská tenistka Erraniová byla potrestána kvůli dopingu. Mám čisté svědomí, řekla Italská tenistka Erraniová byla potrestána kvůli dopingu. Mám čisté svědomí, řekla Čtěte zde

"Nevíme přesně, jak se to stalo, ale já jsem nikdy doping nebrala. Vyloučili jsme všechny ostatní možnosti a zbyla ta, že mi matčina tableta spadla do polévky a rozpustila se v ní," prohlásila pětinásobná vítězka čtyřhry na grandslamových turnajích, které mezinárodní federace ITF zastavila činnost na dva měsíce.

Její pondělní vysvětlení na Twitteru se stalo terčem posměchu. Třicetiletá finalistka dvouhry na French Open 2012 zdůraznila, že jí zpráva o dopingovém nálezu zničila pověst, třebaže neexistují důkazy, že letrozol zlepšuje tenistům výkonnost. "To ve verdiktu uvedla i ITF, ale já jsem si o sobě musela přečíst tolik lží… Moc mi to ublížilo," řekla Erraniová.

Letrozol se užívá při léčbě rakoviny prsu. Může však působit také jako hormonální a metabolický stimulant, proto patří mezi zakázané látky. Erraniové, které ve světovém žebříčku momentálně patří 98. místo, vyprší trest 3. října.

Sex s ex, mrtvé dvojče či proklaté burrito. I tak se hájí dopující sportovci Sex s ex, mrtvé dvojče či proklaté burrito. I tak se hájí dopující sportovci Prohlédněte zde
reklama