reklama

McEnroe: ATP nechtěla o Laver Cupu ani slyšet. Udělali chybu. Jen idiot nevidí, jak to bylo úžasné

John McEnroe během Laver Cupu. John McEnroe během Laver Cupu. autor: Milan Kammermayer
Americká legenda několik dní po pražském Laver Cupu prozradila, že organizace ATP dala od nového projektu ruce pryč. Vadilo jí, že se kryje s běžnými turnaji.

Praha - Jen slova chvály má pro premiérový ročník Laver Cupu nehrající kapitán týmu Světa Američan John McEnroe. Ten přiznal, že ho atmosféra víkendu v pražské O2 areně nevídaně vtáhla a naprosto okouzlila.

Kyrgios zahnal krutou pražskou prohru alkoholem. Bolelo to, strašně moc, vysvětloval své slzy Kyrgios zahnal krutou pražskou prohru alkoholem. Bolelo to, strašně moc, vysvětloval své slzy Čtěte zde

"Bylo to fantastické. Nic bych neudělal jinak. Před začátkem šlo těžko odhadnout, jaké to bude. Ukázalo se, že je to mimořádná věc," prohlásil osmapadesátiletý rodák z německého Wiesbadenu.

McEnroe jedním dechem zkritizoval organizace ATP a ITF, které se na akci vymyšlené Rogerem Federerem odmítly podílet.

"Každý, kdo to viděl, musí uznat, že to bylo absolutní vítězství tenisu. Jen idiot si může myslet, že to nebyla úžasná akce," prohlásil.

"Myslím si, že ATP v tomhle případě udělala chybu. Neuvědomila si, jak gigantická taková akce je a nepřijala ji za svou. I já jsem se snažil přesvědčit čelní představitele, ale neměli zájem," dodal McEnroe a připomněl, že se ATP do budoucna chce snažit o vlastní projekt, takzvaný World Team Cup. 

V rámci Laver Cupu se tak stala vzácná věc. Světové tenisové federace se v podstatě distancovaly od myšlenek velikána Federera. Jestli tento precedens do budoucna negativně poznamená vzájemný respekt a úctu, uvidíme v příštích měsících a letech.

Tenis psal svou historii v Praze. Prohlédněte si nezapomenutelné momenty Laver Cupu Tenis psal svou historii v Praze. Prohlédněte si nezapomenutelné momenty Laver Cupu Prohlédněte zde
reklama