reklama

Místo NFL tenisové hvězdy. Miami Open se bude hrát na fotbalovém stadionu

Miami Open Instagram Miami Open Instagram autor: Instagram Miami Open
Areál Hard Rock Stadium, kde se prohánějí hvězdy amerického fotbalu NFL Miami Dolphins, v březnu 2019 rozzáří ty tenisové. Stěhuje se sem totiž Miami Open.

Miami - Jeden z nejvýznamnějších světových tenisových turnajů Miami Open bude mít od roku 2019 nové dějiště. Prestižní podnik ATP a WTA se bude konat v areálu Hard Rock Stadium, což je domovský stánek týmu ligy amerického fotbalu NFL Miami Dolphins.

Turnaj se hrál od roku 1987 v Crandon Parku v Key Biscayne, ale svůj dlouholetý domov už přerostl. Proto se v posledních letech spekulovalo, že se turnaj přesune do jiného amerického státu či dokonce do zahraničí, nakonec však zůstane na jižní Floridě.

Nikdy jsem neobětovala přípravě tolik jako letos, říká Kvitová a chce zase uspět na grandslamu Nikdy jsem neobětovala přípravě tolik jako letos, říká Kvitová a chce zase uspět na grandslamu Čtěte zde

"Jsem nadšená, že Miami Open zůstane v Miami, kam patří," uvedla na webu organizátorů třiadvacetinásobná grandslamová vítězka Serena Williamsová, jež na Floridě bydlí.

Nový areál nabídne více kurtů (30 oproti 21), lepší parkovací možnosti a zázemí pro návštěvníky i hráče. Jeho centrem bude kurt pro 14 tisíc diváků, jenž vyroste přímo na ploše hlavního stadionu.

Miami Open je jedním z devíti mužských turnajů série Masters a jedním ze čtyř ženských turnajů Premier Mandatory. V obou případech jde o nejvyšší kategorii pod grandslamy.

reklama