reklama

Monfils si jako šestý tenista zajistil účast na Turnaji mistrů, Berdych je stále ve hře

Gaël Monfíls ve čtvrtfinále Australian Open 2016 Gaël Monfíls ve čtvrtfinále Australian Open 2016 autor: Reuters
Třicetiletý francouzský tenista Gaël Monfils zakončí svou životní sezonu premiérovou účastí na Turnaji mistrů pro nejlepších osm tenistů roku.

Londýn - Francouzský tenista Gaël Monfils se ve třiceti letech poprvé v kariéře představí na Turnaji mistrů pro nejlepších osm hráčů roku. Účast na finále sezony ATP Tour v Londýně 13. až 20. listopadu si zajistil jako šestý muž po životní sezoně, v níž ve Washingtonu získal svůj nejcennější titul a na US Open si zahrál semifinále.

Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Prohlédněte zde

"Kvalifikovat se do Londýna je ten nejlepší způsob, jak zakončit nejúspěšnější sezonu na tour. Těším se na to, že si zahraju proti nejlepším hráčům letošního roku. O tom turnaji jsem toho hodně slyšel, každý zápas je jako finále a já vždycky rád hrál před početným publikem," uvedl v tiskovém prohlášení Monfils.

Francouzský showman tento týden nikde nehraje, k jistotě postupu mu pomohly výsledky jeho konkurentů. Před Monfilsem si účast na Turnaji mistrů zajistili Srb Novak Djokovič, Brit Andy Murray, Švýcar Stan Wawrinka, Kanaďan Milos Raonic a Japonec Kei Nišikori.

Berdych stále ve hře

Poslední místo pro Londýn drží Tomáš Berdych, jenž si výrazně zkomplikoval situaci nečekaným vyřazením v prvním kole ve Vídni. Pouze o kolo dál však došel jeden z jeho konkurentů David Goffin z Belgie, jehož dnes v Basileji v boji o čtvrtfinále vyřadil Argentinec Juan Martín del Potro.

50 nevynucených chyb? Hraje hrozně, diví se tenisový svět Berdychovi. Ten ale drží šanci na Londýn 50 nevynucených chyb? Hraje hrozně, diví se tenisový svět Berdychovi. Ten ale drží šanci na Londýn Čtěte zde

Berdycha tak může tento týden v žebříčku sezony předstihnout už jen Chorvat Marin Čilič, jenž musí v Basileji postoupit do finále. Ve čtvrtfinále ho čeká Španěl Marcel Granollers. O účastnících Turnaje mistrů se definitivně rozhodně příští týden v Paříži.

reklama