reklama

Siniaková postoupila v Pekingu přes Ostapenkovou do osmifinále, Muchová končí

Kateřina Siniaková Kateřina Siniaková autor: Reuters
Kateřina Siniaková prošla na tenisovém turnaji v Pekingu přes Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska hladce do osmifinále. Přemožitelku druhé nasazené krajanky Karolíny Plíškové z úvodního kola porazila za 61 minut 6:2, 6:1.

Karolína Muchová naopak v čínské metropoli vypadla v prvním kole. Pětizápasovou vítěznou sérii šampionky ze Soulu ukončila jedenáctá nasazená Američanka Madison Keysová, která vyhrála za hodinu a 40 minut 6:4, 7:6.

Siniaková, jež v Pekingu obhajuje loňskou čtvrtfinálovou účast, nedala na divokou kartu startující Ostapenkové šanci. V úvodním setu ztratila při svém podání jen šest fiftýnů, ve druhém ještě o dva méně. Za celý zápas nemusela čelit jedinému brejkbolu, sama naopak vítězce Roland Garros z roku 2017 sebrala podání pětkrát.

Muchová vstoupila do zápasu s Keysovou lépe a v úvodním gamu sebrala soupeřce podání, náskok však v zisk prvního setu neproměnila. V jeho závěru sama přišla dvakrát o servis a Američanka šla do vedení.

Ani ve druhé sadě Muchová nevyužila výhodu prvního brejku. Ujala se sice vedení 3:2, Keysová ale dokázala odpovědět a po sérii prolomených servisů na obou stranách nakonec rozhodla v tie-breaku.

Tenisový turnaj mužů a žen v Pekingu (tvrdý povrch):

Muži (dotace 3,666.275 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Rubljov (Rus.) - Dimitrov (Bulh.) 6:2, 7:5.

Ženy (dotace 8,285.274 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Keysová (11-USA) - Muchová (ČR) 6:4, 7:6 (7:5), Mertensová (Belg.) - Martičová (Chorv.) 6:2, 6:3. 2. kolo: Siniaková (ČR) - Ostapenková (Lot.) 6:2, 6:1, Bertensová (8-Niz.) - Jastremská (Ukr.) 7:6 (7:5), 6:3.

reklama