reklama
15:50 • WTA Madrid • Čtvrtfinále
0:2
6:7 6:7
Karolína Muchová v semifinále Australian Open 2021
Karolína Muchová
Anastasija Pavljučenkovová ve čtvrtfinále Australian Open 2019
Anastasija Pavljučenkovová

Hezké středeční odpoledne, vítejte u online přenosu ze čtvrtfinále tenisového turnaje v Madridu mezi Karolínou Muchovou a Anastasijí Pavljučenkovovou. Duel začíná zhruba v 15:50. 

Ženský pavouk prémiového turnaje v Madridu už postrádá svou dvojku a trojku. Ve hře jsou ale stále české zástupkyně. A jedna z nich má právě zásluhu na tom, že v turnaji skončila druhá žena žebříčku WTA a čtyřnásobná grandslamová šampionka Naomi Ósakaová. Řeč je o Karolíně Muchové. Ta si s japonskou favoritkou poradila v druhém kole a po včerejším maratonu je už mezi nejlepšími osmi ženami turnaje. Po opravdu krátké regeneraci jde do boje o cenné semifinále. V cestě jí bude stát nevyzpytatelná Ruska Anastasija Pavljučenkovová, která z turnaje vyřadila Karolínu Plíškovou nebo Američanku Bradyovou.

Česká tenistka před turnajem poskočila už na dvacáté místo žebříčku, což je její kariérní maximum. A to i přesto, že po životním Australian Open, kde došla až do semifinále, neodehrála hlavně kvůli zranění takřka žádný turnaj. Na antuce začala předminulý týden ve Stuttgartu a prohrála hned svůj první duel s Ruskou Alexandrovovou. V Madridu však válí. V prvním kole zvládla vyřídit Číňanku Wang Čchiang. V tom druhém se dokázala oklepat ze ztraceného druhého setu a ve třetím přehrát světovou dvojku Ósakaovou. Osmifinále bylo velkým dramatem. Řekyni Sakkariové sic nadělila v první sadě kanára, jenže druhý set ztratila v tie-breaku a výhru si zajistila až po více než dvou a půl hodinové bitvě a výhře 7:5 ve třetím setu. Její duel skončil takřka před půlnocí, odpočinku tak neměla česká hráčka na rozdávání.

Anastasija Pavljučenkovová byla před mnoha lety považována za obrovský talent. V juniorské kategorii vyhrála tři grandslamy ve dvouhře a pět ve čtyřhře. Předpovídala se jí velká budoucnost, jenže nakonec se z ní stala hráčka druhé garnitury. Na turnajích velké čtyřky došla nejdále do čtvrtfinále, na velký titul čeká. Nejvýše byla na žebříčku třináctá, většinu času se však drží v první padesátce a sem tam vytasí drápky. Jako nyní v Madridu. V celé letošní sezoně nevyhrála na turnaji víc než dvě utkání. Nyní už zvládla ovládnout tři. Hravě si poradila s bývalou finalistkou US Open Madison Keysovou  překvapivě i s Karolínou Plíškovou. Té dokonce nadělila kanára. Včera po boji přehrála v takřka tříhodinovém duelu finalistku z Melbourne Jennifer Bradyovou. Její duel skončil zhruba ve 20:00, měla tak o pár hodin víc na regeneraci než Češka.

Tyto dvě hráčky spolu odehrály jen jedno jediné vzájemné utkání. A to se konalo na podzim roku 2019 v Moskvě. Na domácí půdě tehdy uspěla ve třech setech ruská tenistka. Hrálo se však v hale na tvrdém povrchu. 

Právě dobojovalo svůj bod o semifinále také Petra Kvitová. Ta se po špatném prvním setu oklepala, srovnala duel, jenže klíčové momenty třetího dějství lépe zvládla světová jednička Ashleigh Bartyová. Karolína Muchová je tak poslední českou nadějí na turnaji. 

Obě hráčky se již připravují na kurtu. Utkání za pár chvil začne. 

Diváci se po delším čekání, než bylo v plánu, dočkali. Třetí madridské čtvrtfinále startuje. Na podání začíná česká naděje.  

15:0

Ruska nezvládla první return, poslala jen do zámezí. 

30:0

Další velmi dobrý servis české tenistky. 

40:0

V první výměně chybuje Pavljučenkovová. 

40:15

První bekhendovou chybu má na kontě i Muchová. 

40:30

Češka musí hrát bekhendy ve stínu a změny jí dělají trochu problém. 

1:0 Muchová získává gem

Česká tenistka nakonec získává úvodní hru. 

0:15

Pavljučenkovová začíná svůj servis dvojchybou. 

15:15

Výborným forhendem si Ruska připravila pozici a u sítě zakončila. 

30:15

Rychlý přechod do útoku Muchové nevyšel, forhend skončil v autu. 

40:15

Ruska ukázala, proč platí také za výbornou deblistku. Skvěle zahrála dropvolej. 

1:1 Pavljučenkovová získává gem

Ruská hráčka v úvodu srovnává krok. 

15:0

Na agresivní return soupeřky česká hráčka zareagovala ještě lépe. 

Tomáš Chudý
5. 5. 2021
reklama