reklama

Muguruzaová vyhrála jako první Španělka Turnaj mistryň

Garbiňe Muguruzaová slaví triumf na Turnaji mistryň Garbiňe Muguruzaová slaví triumf na Turnaji mistryň autor: Reuters
Tenistka Garbiňe Muguruzaová se stala první španělskou šampionkou Turnaje mistryň. Dvojnásobná grandslamová šampionka porazila ve finále v mexické Guadalajaře 6:3 a 7:5 Estonku Anett Kontaveitovou.

Osmadvacetiletá Muguruzaová získala svůj jubilejní desátý titul kariéry a jeden z nejvýznamnějších. V roce 2016 ovládla antukové Roland Garros a o rok později Wimbledon.

Češky ovládly Turnaj mistryň. Krejčíková zmínila revoluci a rozplakala i Navrátilovou Češky ovládly Turnaj mistryň. Krejčíková zmínila revoluci a rozplakala i Navrátilovou Čtěte zde

"Tohle vítězství je další důkaz, že jsem, myslím, v nejlepší fázi své kariéry. To, jaké mám zkušenosti, jaký hraju tenis, jak se dokážu ovládat, to všechno je mnohem lepší než dříve," uvedla Muguruzaová, kterou hnalo celý turnaj za triumfem mexické publikum. "Pro mě byl splněný sen tady hrát," řekla rodačka z venezuelské metropole Caracasu.

Muguruzaová ukázala ve finále pevnější nervy. Opět dobře podávala a svým tradičním zarputilým stylem bojovala o každý míč. Debutantka na vrcholu sezony Kontaveitová z přemíry snahy často chybovala. Od stavu 2:3 v první sadě získala Španělka pět her v řadě. Ve druhém setu prohrávala 3:5, ale další sérií čtyř her sadu i zápas ukončila a po mečbolu si lehla na kurt.

Bývalá světová jednička Muguruzaová vavřínem na Masters předčila svoji krajanku Arantxu Sánchezovou Vicariovou, která v roce 1993 finále prohrála.

Muguruzaová, která hrála své čtvrté Masters, i Kontaveitová byly ve skupině Teotihuacán, z níž postoupily na úkor českých hráček Barbory Krejčíkové a Karolíny Plíškové. Muguruzaová se v žebříčku posune na třetí místo před Češky, Kontaveitová bude sedmá.

Turnaj mistryň se hrál po roční pauze, jelikož loni akci zhatila pandemie koronaviru. I tentokrát se měl vrchol sezony konat v čínském Šen-čenu, kde by měl být až do roku 2030, ale kvůli globální zdravotní situaci byla pro letošek přesunuta do Mexika.

reklama