reklama

Můžu hrát s nejlepšími, zjistila Muchová. Její přemožitelka jen doufala, že to zkazí

Karolína Muchová v semifinále Australian Open Karolína Muchová v semifinále Australian Open autor: Reuters
S dobrým pocitem bude tenistka Karolína Muchová opouštět Melbourne. Na Australian Open si poprvé zahrála grandslamové semifinále a chce se dále zlepšovat, aby pro ni další turnaje končily ještě lépe.

"Turnaj mi ukázal, že se můžu rovnat s nejlepšími," řekla Muchová na tiskové konferenci v Melbourne po semifináloví porážce 4:6, 6:3 a 4:6 s Američankou Jennifer Bradyovou.

Djokovič je znovu králem Melbourne. Projděte si program a výsledky Australian Open Djokovič je znovu králem Melbourne. Projděte si program a výsledky Australian Open Prohlédněte zde

"Musím dál pracovat na mnoha věcech a budu," slíbila česká hvězda. "Přála bych si, aby každý turnaj probíhal podobně, jen s lepším a lepším koncem," doplnila.

Na prvním grandslamu sezony se prosadila díky pestré hře. "Porazila jsem hodně dobrých hráček, což je fajn. Zvládla těžké zápasy a hrála jsem skvěle," mohla se pochválit.

V soutěži vyřadila mimo jiné Karolínu Plíškovou, Belgičanku Elise Mertensovou a především ve čtvrtfinále světovou jedničku Ashleigh Bartyovou z Austrálie. Neuspěla až v boji o finále s Bradyovou.

"Zase jsem začala pomalu. Hodně jsem kazila a dělala nevynucené chyby. Ona výborně servírovala, což o mně neplatilo," hodnotila čtyřiadvacetiletá tenistka utkání.

Ve druhém setu se ale zlepšila. "Hrála jsem rychleji a snažila se víc útočit," dodala. Jenže ve třetí sadě ztratila lehkost a zápas ztratila. "Ona zahrála skvěle. Její podání bylo výborné a gamy při něm utíkaly rychle. Při mém se naopak hodně hrálo. Snažila jsem se do toho jít, ale udělala jsem víc chyb než ve druhém setu," litovala.

Muchová v thrilleru vyhrála víc míčů, přesto padla. Djokovič zničil ruskou senzaci Muchová v thrilleru vyhrála víc míčů, přesto padla. Djokovič zničil ruskou senzaci Prohlédněte zde

Vzrušení přinesla závěrečná hra utkání. Muchová odvrátila čtyři mečboly a nevyužila tři brejkboly. "Na nic moc jsem nemyslela. Jen jsem se soustředila na příští bod. Ona mě nechala tvořit a já chybovala. Z toho jsem teďka smutná," posteskla si.

Také Bradyová prozradila, že proti Češce měla namále. "Trvalo to déle, než jsem si přála. Bylo tam hodně fiftýnů navíc. Byla jsem prostě nervózní, necítila nohy a ruce se mi třásly. Jen jsem doufala, že ona to zkazí," přiznala.

Muchová ale nemusí být dlouho vůbec zklamaná. Z Melbourne se domů vrací s nejlepším grandslamovým výsledkem kariéry. "Je to příjemný úspěch. Možná zítra nebo další den budu šťastná a bude odjíždět s dobrým pocitem," usmála se.

Ostuda v Melbourne: Opilá divačka útočila na Nadala, tenisový šampion se jí vysmál Ostuda v Melbourne: Opilá divačka útočila na Nadala, tenisový šampion se jí vysmál Prohlédněte zde
reklama