reklama

Na diskvalifikaci nikdy nezapomenu. Je to pro mě velká lekce, odhalil Djokovič

Novak Djokovič, US Open 2020 Novak Djokovič, US Open 2020 autor: ČTK
Novak Djokovič před startem na antukovém turnaji v Římě uvedl, že pro něj diskvalifikace na US Open znamenala "velkou lekci". Světová tenisová jednička před osmi dny v osmifinále newyorského grandslamu nechtěně napálila míčkem čárovou rozhodčí.

"Pracuju na sobě mentálně stejně tvrdě, jako makám fyzicky. Snažím se být tou nejlepší verzí sebe sama na kurtu i mimo něj. Vím, že tyhle výbuchy mám, takový jsem byl vždycky," řekl novinářům Djokovič, jenž byl na US Open hlavním adeptem na vítězství. "Mluvil jsem o tom se svým týmem, hodně jsem o tom přemýšlel. Beru to jako velkou lekci."

Pro Djokoviče newyorský grandslam skončil šokujícím způsobem ve 4. kole v utkání proti Španělovi Pablu Carreňovi. Za stavu 5:6 v prvním setu třiatřicetiletý Srb napálil po odchodu na lavičku míček za sebe a trefil čárovou rozhodčí, která se zhroutila na zem.

"Bylo to naprosto neočekávané a také zcela neúmyslné. Když takhle napálíte míček, může se stát, že trefíte někoho na kurtu. Pravidla jsou jasná, takže jsem to přijal. Musíte jít dál a přesně to jsem udělal," řekl Djokovič. "Samozřejmě jsem na to ale nezapomněl a nikdy nezapomenu, protože to je jedna z věcí, která vám zůstane v paměti po zbytek života," dodal bělehradský rodák.

Po incidentu se Djokovič zajímal o stav rozhodčí a dozvěděl se, že nebyla vážně zraněna. "Bylo mi opravdu líto, že jsem jí způsobil takový šok, protože si to nezasloužila. Jako dobrovolnice tam jen dělala svou práci. Miluje tenis a bylo mi řečeno, že tam působí už pár let," řekl hvězdný srbský tenista.

Kvůli diskvalifikaci skončila Djokovičova letošní série neporazitelnosti, která trvala 29 zápasů. Také přišel o šanci na 18. grandslamový titul, jímž by se opět přiblížil svým největším rivalům Rogeru Federerovi (20) a Rafaelu Nadalovi (19), kteří na US Open nestartovali.

"Byla to pro něj škoda. Šanci měl," uvedl v Římě Nadal, jenž do Spojených států amerických necestoval kvůli trvající koronavirové pandemii. "Ale něco takového byste prostě neměli dělat. Je důležité se na kurtu ovládat," dodal Španěl.

Když i chlapi pláčou. Thiem se Zverevem se v New Yorku postarali o emotivní bitvu Když i chlapi pláčou. Thiem se Zverevem se v New Yorku postarali o emotivní bitvu Prohlédněte zde

Antukový král Nadal se vzhledem k vynechanému restartu sezony v USA vrací na kurty poprvé od února. Jeho soupeřem bude shodou okolností Djokovičův "přemožitel" z New Yorku Carreňo. "Hraje teď skvěle, bude to dobrý test," řekl devítinásobný vítěz římského turnaje, do něhož stejně jako Djokovič a další favorité vstoupí v druhém kole.

reklama