reklama

Na pražský tenisový turnaj dorazí i kráska Wozniacká

Caroline Wozniacká Caroline Wozniacká autor: Reuters
Na J&T Banka Prague Open v květnu dorazí i aktuální světová čtrnáctka Caroline Wozniacká. Pro iDnes to uvedl manažer turnaje Miroslav Černošek.

Praha - Na pražský turnaj okruhu WTA v květnu dorazí i někdejší světová jednička Caroline Wozniacká. V úterý to na iDnes.tv oznámil manažer turnaje Miroslav Černošek. 

Dánka by měla první týden v květnu hrát na kurtech Sparty ve Stromovce v rámci J&T Banka Prague Open vedle českých hvězd Karolíny Plíškové a Barbory Strýcové.

Tenistům na turnaji ATP v Sao Paulu budou opět nosit míčky psi Tenistům na turnaji ATP v Sao Paulu budou opět nosit míčky psi Čtěte zde

Start aktuální světové trojky Plíškové a Strýcové měli pořadatelé domluvený již dříve, nově se dohodli s Wozniackou. "Jednali jsme už od Australian Open. Udělali jsme dohodu a já jsem rád. Je motivována, aby v Praze byla a podala maximální výkon," uvedl šéf České sportovní Miroslav Černošek na serveru iDNES.

Wozniackou loni část sezony vedl David Kotyza, současný trenér Karolíny Plíškové. V minulosti si Dánka zahrála za Prostějov extraligu.

Podle Černoška by měla přijet i loňská finalistka Australanka Samantha Stosurová a nejspíše také obhájkyně titulu Lucie Šafářová či Kateřina Siniaková.

Naopak chybět bude zraněná Petra Kvitová. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu se měla letos v turnaji poprvé objevit, ale v prosinci byla doma přepadena a momentálně rehabilituje pořezaně a sešité prsty levé ruky a má minimálně půlroční pauzu. "Odletěla čerstvě na Kanáry. Snaží se pracovat na tom, co je schopna zvládnout. Dělá kondici a usiluje o to se vrátit, ale levá ruka je nemálo poškozená," řekl Černošek.

Večírky, tréninky, relax. Šarapovová ochutnala alkohol, ale hlavně tvrdě maká na návratu Večírky, tréninky, relax. Šarapovová ochutnala alkohol, ale hlavně tvrdě maká na návratu Prohlédněte zde

Do Stromovky nepřijede ani Ruska Maria Šarapovová. Někdejší světová jednička se o týden dříve vrátí na okruh po trestu za doping ve Stuttgartu. I pořadatelé Prague Open původně jejího manažera oslovili. "Neoslovit ho by byla škoda, ale netlačili jsme na pilu. A v okamžiku, kdy hraje Stuttgart, jsme od toho upustili," řekl Černošek.

Antukový turnaj v Praze se uskuteční od 1. do 7. května s dotací 250 tisíc dolarů. Organizátoři zatím neuvažují, že by jako loni dotaci zdvojnásobili.

reklama