reklama

Video: Na Štvanici vyhraje poprvé týmovou soutěž růžový tým. I bez Kvitové

Barbora Strýcová si zahrála za tým Petry Kvitové O2 TV Sport |  01:21
Po dvou triumfech týmu Karolíny Plíškové se ve třetím díle charitativního tenisového turnaje Tipsport Elite Trophy raduje z celkového vítězství poprvé růžový tým, který tentokrát vede Barbora Strýcová.

Růžový celek absentující kapitánky má na Štvanici na Černý tým Plíškové již po dvou dnech nedostižný náskok 7:1.

Štvanice v televizi

Všechny zápasy nabídnou stanice O2 TV Sport a O2 TV Tenis v přímém přenosu. Přímo ze Štvanice bude komentovat Vojtěch Bidrman a Jiří Baumruk. Pozápasové ohlasy přinese reportérka Klára Suchoň Koukalová. Diváci se mohou těšit také na studio pod vedením Libora Basíka.

Třetí díl akce, která tenistkám zaplnila volno na mezinárodním okruhu kvůli koronavirové pandemii, se odehrál na tvrdém povrchu a Růžový tým vyhrál sedm zápasů v řadě. Rozhodující bod získaly ve čtyřhře grandslamová vítězka v deblu a zastupující kapitánka Barbora Strýcová s Lindou Fruhvirtovou proti dvojici Karolína Muchová, Nikola Bartůňková výhrou 7:5, 6:3.

Předchozí díly Elite Trophy vyhrál tým české jedničky Plíškové v Praze 7:4 a Prostějově po dramatickém závěru 7:6. O tomto víkendu k triumfu růžového týmu pomohla i světová osmička Švýcarka Belinda Bencicová, jež zvládla oba singly - v sobotu s Terezou Martincovou a dnes porazila osmnáctou hráčku žebříčku Markétu Vondroušovou (6:0, 6:4).

"Výsledkově to vypadá jednoduše, ale nebylo to tak. Markéta je nepříjemná soupeřka, má velký cit v ruce, bylo třeba na ni tlačit a nenechat ji hrát," uvedla Bencicová. Celkem třemi body přispěla kapitánka Strýcová, jež zastoupila Kvitovou, hrající exhibici v Berlíně. V pondělí uzavřou třetí turnaj čtyři zápasy.

Čtvrtý díl má zatím termín od 7. do 9. srpna a za dějiště opět štvanický ostrov. Ve stejném týdnu by měla být restartována i mezinárodní sezona.

Třetí díl charitativního tenisového turnaje Tipsport Elite Trophy na pražské Štvanici: Černý Tým Karolíny Plíškové - Růžový tým Barbory Strýcové 1:7. Martincová - Šwiateková 7:6 (9:7), 3:6, 8:10, Kristýna Plíšková - Strýcová 6:7 (2:7), 3:6, Vondroušová - Bencicová 0:6, 4:6, Bartůňková, Muchová - L. Fruhvirtová, Strýcová 5:7, 3:6.

reklama