reklama

Nadal nemá žádnou šanci, hlásil Djokovičův kouč před finále. Teď se musí kát

Šokovaný Novak Djokovič během jednoznačného finále Roland Garros. Šokovaný Novak Djokovič během jednoznačného finále Roland Garros. autor: Reuters
Sebevědomé, možná až namyšlené věty se mu teď naplno a bez slitování vrací. Goran Ivaniševič se stal na sociálních sítích terčem četných útoků poté, co před finálovým duelem Roland Garros naivně podceňoval Rafaela Nadala.

Současný trenér Novaka Djokoviče měl v závěru letošního grandslamového French Open jasno. Jeho svěřence nemůže nikdo zastavit. Dokonce ani Nadal, antukový král a muž, který v Paříži prohrál jen dva zápasy během celé své kariéry.

Hraje ve svém vlastním světě. Rafo, je mi ctí, gratuluje Nadalovi Federer Hraje ve svém vlastním světě. Rafo, je mi ctí, gratuluje Nadalovi Federer Čtěte zde

"Sázím na Novaka, je jednoznačným favoritem. Nadal ve finále, podle mého názoru, nemá v těchto podmínkách žádnou šanci. Na této antuce, proti Novakovi, který se mu dostal do hlavy," dělal Ivaniševič ramena v chorvatských médiích.

Jeho slova se rychle rozšířila do celého světa a setkala se s nevolí Nadalových fanoušků. Ani oni ale tentokrát nebyli skálopevně přesvědčení. 

Iluzi, že je letošní French Open s jinými míči a nižšími teplotami pro Nadala problematické, ostatně podlehli i mnozí odborníci. Napomohl tomu sám španělský matador, který tuhle šířící se teorii před turnajem i během něj sám aktivně podporoval.

Výměnu jeho milovaných míčů Babolat za pomalejší Wilsony komentoval takto: "Nejsou na antuku, bude to složitější. Organizátoři by měli myslet na zdraví hráčů, míče jsou těžké, jde o loket. Nedá se nic dělat, beru to jako výzvu."

I když pak pařížským podnikem procházel znovu neomylně bez ztráty setu, ve druhém týdnu znovu naznačil, že podmínky podle něj vyhovují mnohem více Djokovičovi.

Srb si myslel totéž, jak prozradil po finále.

Nadal v klukovské euforii a nechápající Djokovič. To bylo finále Roland Garros Nadal v klukovské euforii a nechápající Djokovič. To bylo finále Roland Garros Prohlédněte zde

Mnozí experti mu dávali ještě víc šancí, když se rozhodlo o tom, že se rozhodující bitva uskuteční pod zavřenou střechou.

"Měl jsem za to, že mi podmínky přece jen sedí víc. Rafa ale ukázal, proč je král antuky. Pocítil jsem to na vlastní kůži. Překvapilo mě, jak fenomenální tenis předváděl. Odehrál perfektní zápas, takticky úžasný, bez chyb. Všechno vracel," uznal Djokovič drtivou porážku 0:6, 2:6, 5:7.

Podle Ivaniševiče se Djokovič dostal Nadalovi do hlavy. To možná platilo, ale jen do chvíle, než se proti sobě v neděli odpoledne postavili na kurt. Samotný duel ukázal pravý opak, Španěl totiž vyladil svou hru do nejmenšího detailu.

Obavy z toho, že v pomalejších podmínkách nebude schopen ukončovat výměny a úspěch bude slavit Djokovičova proslulá defenziva, obrátil úplně naruby. Hrály se dlouhé výměny a Nadal v nich jasně dominoval. Každý míč zahrál tak mistrně, že dostal Srba do nekomfortní pozice. A nedělal téměř žádné chyby. Pouze dvě nevynucené v první sadě, celkově jen čtrnáct. 

Mylná a zkreslená byla hodnocení o tom, že Djokovič Nadalovi cestu k třináctému pařížskému titulu usnadnil. Klíčem k jasnému výsledku nebyla Srbova špatná hra, ale brilantní výkon čtyřiatřicetiletého španělského šampiona.

"Hrál jsem skvěle, ne? Nemůžu to hodnotit jinak. Když zaznamenáte takové skóre proti Djokovičovi, není to náhoda. Musíte hrát skvěle," vyprávěl Nadal po finále.

"Osobní uspokojení je obrovské. Podmínky nebyly takové, jaké bych si vybral, ale dokázal jsem se přizpůsobit. Zůstal jsem pozitivní, přijal jsem všechny výzvy. Myslím, že tohle Roland Garros mě posune i po osobní stránce," svěřil se.

A Ivaniševič? Ten se chtě nechtě musel kát.

"Opravdu jsem si byl jistý, že tenhle ročník Novak vyhraje. Byl jsem přesvědčený. Možná jsem se vyjádřil až příliš ambiciózně, že Nadal nemá žádnou šanci. Ale Novak byl podle mě určitě favorit," hájil se devětačtyřicetiletý Chorvat před prudkou vlnou, která se jeho optimistickým výrokům vysmívá.

"Ano, Chatrier je Rafův obývák a umí tam vyhrát, i když hraje nejhůř. Já ale favorizoval letos Novaka. Bohužel nakonec nebyl na takové úrovni a Rafa odehrál perfektní zápas," uznal někdejší wimbledonský šampion.

Atmosféra z hororu i gymnastický provaz Dimitrova. To jsou nejlepší fotky French Open Atmosféra z hororu i gymnastický provaz Dimitrova. To jsou nejlepší fotky French Open Prohlédněte zde
reklama