Nadal v Monte Carlu rozdrtil Bautistu, Nišikori končí už ve druhém kole

17. 4. 2019 17:00
Japonský tenista Kei Nišikori loňskou finálovou účast na antukovém turnaji v Monte Carlu nezopakuje.
Rafael nadal v Monte Carlu 2019
Rafael nadal v Monte Carlu 2019 | Foto: Reuters

Šestý hráč světového žebříčku v dnešním zápase druhého kola nečekaně prohrál 5:7 a 4:6 s Pierrem-Huguesem Herbertem z Francie. Naopak obhájce titulu Španěl Rafael Nadal v letošním premiérovém duelu na oblíbené antuce hladce porazil krajana Roberta Bautistu.

Do osmifinále bez problémů prošel také třetí hráč světa Alexander Zverev z Německa, který si s Kanaďanem Felixem Augerem-Aliassimem poradil 6:1 a 6:4.

Nišikori, který před rokem ve finále prohrál s jedenáctinásobným vítězem turnaje Nadalem, v zápase s Herbertem nevyužil ani jeden z deseti brejkbolů. Naopak soupeři k třetímu vítězství nad některým z hráčů elitní desítky světového pořadí stačily tři nabídnuté brejky, z nichž využil po jednom v každém setu.

Druhý nasazený Nadal povolil Bautistovi v každém setu jediný game. Další překážkou v cestě za čtvrtým titulem z Monte Carla v řadě mu bude Bulhar Grigor Dimitrov. Herbert se v dalším kole utká s devátým nasazeným Bornou Čoričem z Chorvatska.

Soupeře pro další kolo zná i světová jednička Novak Djokovič. Dvojnásobný srbský šampion se o postup do čtvrtfinále utká s Američanem Taylorem Harrym Fritzem.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, dotace 5,207.405 eur):

Dvouhra - 2. kolo:

Herbert (Fr.) - Nišikori (5-Jap.) 7:5, 6:4, Tsitsipas (6-Řec.) - Kukuškin (Kaz.) 6:3, 7:5, Medveděv (10-Rus.) - Albot (Mold.) 6:1, 6:2, Fognini (13-It.) - Simon (Fr.) bez boje., Nadal (2-Šp.) - Bautista (Šp.) 6:1, 6:1, Dimitrov (Bul.) - Struff (Něm.) 7:6 (7:2), 6:4, Thiem (4-Rak.) - Kližan (SR) 6:1, 6:4, Lajovič (Srb.) - Goffin (16-Belg.) 6:3, 6:4.