reklama

Náročný start pro Plíškovou: na French Open ji čeká Vekičová, Kvitovou kvalifikantka

Karolína Plíšková Karolína Plíšková autor: Reuters
Česká tenisová jednička Karolína Plíšková rozehraje Roland Garros proti Chorvatce Donně Vekičové a loňská semifinalistka antukového grandslamu Petra Kvitová začne s hráčkou z kvalifikace.

Los rozhodl také o tom, že první kolo nabídne dva souboje českých tenistek. Marie Bouzková se utká s Kateřinou Siniakovou a Barbora Krejčíková s Kristýnou Plíškovou. Jediný český zástupce ve dvouhře mužů Jiří Veselý bude hrát s Rusem Karenem Chačanovem.

Dobrá zpráva před French Open: Krejčíková je ve Štrasburku už v semifinále Dobrá zpráva před French Open: Krejčíková je ve Štrasburku už v semifinále Čtěte zde

Karolína Plíšková je turnajovou devítkou a ve třetím kole může narazit na krajanku a osmnáctku nasazenou Karolínu Muchovou, která soutěž zahájí s Němkou Andreou Petkovicovou. Ve čtvrtfinále může jedna z Češek teoreticky vyzvat vítězku z roku 2019 a světovou jedničku Australanku Ashleigh Bartyovou, která loňský ročník Roland Garros kvůli koronaviru vynechala.

Jedenáctá nasazená Kvitová může v případě postupu do osmifinále hrát s Američankou Serenou Williamsovou. Předloňská finalistka a letošní dvacítka Markéta Vondroušová bude hrát s Kaiou Kanepiovou z Estonska. Tereza Martincová při své premiéře v hlavní soutěži Roland Garros narazí na Srbku Ivanu Jorovičovou.

Bartyová má v 1. kole za soupeřku Američanku Bernardu Peraovou. Obhájkyně titulu Polka Iga Šwiateková vyzve Slovinku Kaju Juvanovou. První hráč světa Srb Novak Djokovič se střetne s Američanem Tennysem Sandgrenem. Obhájce titulu a třináctinásobný šampion Roland Garros Rafale Nadal z pozice třetího nasazeného vstoupí do turnaje utkáním s Australanem Alexejem Popyrinem, v semifinále může Španěl hrát s Djokovičem.

Vybrané dvojice 1. kola ženské dvouhry tenisového French Open: Bartyová (1-Austr.) - Peraová (USA), Karolína PLÍŠKOVÁ (9-ČR) - Vekičová (Chorv.), MUCHOVÁ (18-ČR) - Petkovicová (Něm.), Alexandrovová (32-Rus.) - V. Williamsová (USA), KREJČÍKOVÁ - Kristýna PLÍŠKOVÁ (obě ČR), Babelová (Fr.) - Svitolinová (5-Ukr.), Keninová (4-USA) - Ostapenková (Lot.), MARTINCOVÁ (ČR) - Jorovičová (Srb.), Šwiateková (8-Pol.) - Juvanová (Slovin.), S. Williamsová (7-USA) - Beguová (Rum.), KVITOVÁ (11-ČR) - hráčka z kvalifikace, hráčka z kvalifikace - Sabalenková (3-Běl.), Andreescuová (6-Kan.) - Zidanšeková (Slovin.), BOUZKOVÁ - SINIAKOVÁ (obě ČR), Podoroská (Arg.) - Bencicová (10-Švýc.), VONDROUŠOVÁ (20-ČR) - Kanepiová (Est.).

reklama