reklama

Zbytečná provokace? Divoké oslavy Djokoviče se nelíbily ani Federerovi

Novak Djokovič slaví během zápasu proti Rogeru Federerovi. Novak Djokovič slaví během zápasu proti Rogeru Federerovi. autor: Reuters
Novak Djokovič nikoli poprvé a nikoli naposledy rozděluje tenisovou veřejnost. Tentokrát schytává kritiku za způsob, jakým slavil vítězství nad Rogerem Federerem v semifinále Australian Open.

Ve čtvrtečním duelu legend nebylo co řešit. Federer nastoupil k utkání viditelně indisponovaný. Zranění třísel z náročného čtvrtfinálového boje, v němž odvracel proti Američanu Sandgrenovi sedm mečbolů, švýcarského velikána neopustilo ani v boji o finále.

Djoković proto po utkání vysekl soupeři poklonu za příkladný přístup. Federer v kariéře odehrál 1513 profesionálních utkání, přičemž ani jedno z nich neskrečoval.

"Roger má můj velký respekt. Nastoupil a bojoval, přestože ho očividně trápilo zranění. Nebyl stoprocentní, nemohl se úplně nejlépe hýbat," podotkl bělehradský rodák.

Navzdory tomuto prohlášení však srbského tenistu vyplísnili fanoušci na sociálních sítích. Podle nich své úspěchy v duelu slavil příliš divoce.

Sám Federer uvedl, že hrál "s tříprocentní šancí uspět", a tak Djoković dle příznivců dvacetinásobného grandslamového šampiona v některých momentech oslavy vzhledem k jednoznačně rozdaným kartám přeháněl.

"Našel jsi lék na koronavirus? Klídek, brácho," napsal jeden z fanoušků, když se na Twitteru objevily záběry Djokoviče bezuzdně řádícího po zisku druhé sady. Další označovali Srbovy oslavy za "strojené" a "nadsazené".

Ani Federer nebyl kdovíjak potěšen a srbskému soupeři věnoval dlouhý chladný pohled.

Kontroverzi způsobila nakonec také oslava po proměněném mečbolu. Usmívající se Djoković gestikuloval zdviženým ukazováčkem, což řada fanoušků brala jako cílenou provokaci. Podobný typ oslavy byl totiž v minulosti spjatý právě s Federerem.

Na sítích se nakonec strhla přestřelka mezi oběma fanouškovskými tábory, která ale ve výsledku potvrdila, že je Djoković jasně nejkontroverznější ze stále aktivních tenisových legend. V neděli přitom v Melbourne zaútočí už na celkově sedmnáctý grandslamový titul.

Na Australian Open půjde už o jeho osmé finále. Předchozích sedm pokaždé zvládl vítězně.

reklama