reklama

Navrátilová předvídá vzestup Plíškové. Příští rok určitě vyhraje grandslam, říká

Karolína Plíšková Karolína Plíšková autor: Reuters
Tenisové legendy Chris Evertová a Martina Navrátilová tipují, jak bude vypadat příští rok ženského okruhu WTA. Druhá jmenovaná věří především Češce Karolíně Plíškové, která vládne silným servisem.

Praha - Vyrovnaná špička, návrat královny Sereny a v závětří číhají další bývalé šampionky jako Šarapovová nebo Azarenková. Příští rok ženského tenisu slibuje solidní drama. Podle někdejší světové jedničky Martiny Navrátilové by to mohla být právě Češka Karolína Plíšková, kdo v sezoně 2018 zazáří.

Berdych a Kvitová míří do Sparty. Ukončí nadvládu Prostějova? Berdych a Kvitová míří do Sparty. Ukončí nadvládu Prostějova? Čtěte zde

Pro oficiální web WTA spolu s další legendou Američankou Chris Evertovou prozradily své předpovědi na následující sezonu. Podle té ale na grandslamech tentokrát zazáří aktuální jednička, Rumunka Simona Halepová.

"Loni měla velkou smůlu, vrcholem bylo, když na US Open dostala v prvním kole Marii Šarapovovou. Nyní je světovou jedničkou, to věřím, že ji motivuje a některý z grandslamů vyhraje," uvedla Evertová.   

Navrátilová s ní ale příliš nesouhlasí. "Já vyznávám heslo, že každý je svého štěstí strůjce. Simona to v důležitých momentech prostě nezvládla. Proto si myslím, že Karolína Plíšková ovládne některý grandslam. Má na to potřebné zbraně," reaguje českoamerická hvězda.  

Aktuální světová trojka je postrachem především při podání. Tradičně vládne ve statistikách nastřílených es. V uplynulé sezoně jich vyrobila neuvěřitelných 452.

"Má nejlepší první i druhý servis na okruhu. Zvládne všechny druhy servisu, plochý, s rotací ven, s horní rotací, dokáže přidat na razanci i ubrat, ale dát mu kick, a už vůbec nemluvím o umístění, její druhý servis je nepředvídatelný," popisuje hlavní zbraň Plíškové Navrátilová.

"Musím souhlasit. Ona je tak vysoká, že trajektorie jejího servisu je úplně jiná. Míč vyskočí vysoko a tím dokáže zavařit soupeřkám. Dokonce tím dokázala na loňském US Open porazit Serenu Williamsovou, která má také skvělý servis. A Plíšková opravdu potřebuje, aby jí podání fungovalo, hodně si jím pomáhá," přidala se Evertová.

Zpověď týrané hvězdy. Dokičová si prošla peklem, po letech odhalila krutou šikanu vlastního otce Zpověď týrané hvězdy. Dokičová si prošla peklem, po letech odhalila krutou šikanu vlastního otce Čtěte zde

Špička byla v ročníku 2017 hodně vyrovnaná a v čele žebříčku se vystřídaly rovnou čtyři tenistky a další na ně dotíraly. Podle expertů by se to mohlo s návratem Sereny Williamsové po mateřské změnit. Evertová sází na to, že právě 36letá Američanka se bude o nejvyšší mety přetahovat s Garbiňe Muguruzaovou. 

"To já sázím spíše na duel mezi Muguruzaovou a Plíškovou. Jsou to obě velké ranařky, mladá generace, která se tlačí vzhůru. Obě mají na to, hrát velké zápasy, ráda bych je viděla soupeřit třeba na Wimbledonu. Serena se vrátí, ale kdo ví, jak dlouho ještě bude hrát a jak jí to půjde. Je tam pro mě příliš mnoho neznámých," přiznává Navrátilová. 

Jestli jsou predikce expertek správné, naznačí až začátek sezony, který na začátku ledna otevřou turnaje v Brisbane, kde by měla vedle Plíškové startovat právě i Muguruzaová, v Šenčenu, kde nastoupí Halepová, a v Aucklandu, kde bude lídrem Caroline Wozniacká. 

Kvitová, Suková i Kodeš. S Novotnou se v Brně přišly rozloučit české tenisové legendy Kvitová, Suková i Kodeš. S Novotnou se v Brně přišly rozloučit české tenisové legendy Prohlédněte zde
reklama