reklama

Navzdory křečím míří za titulem. Nadal zápasil s trubkou a trefil budku komentátorů

Rafael Nadal ve čtvrtfinále US Open. Rafael Nadal ve čtvrtfinále US Open. autor: Reuters
Rafael Nadal je dvě výhry od svého devatenáctého grandslamového titulu, kterým by se na dostřel přiblížil Rogeru Federerovi. Španěl je na US Open posledním členem "velké trojky", který v turnaji zůstal. Triumf kohokoli jiného by byl velkým šokem.

V semifinále čeká španělského šampiona nebezpečný Ital Mateo Berrettini. V případném finále pak vítěz duelu mezi Rusem Daniilem Medveděvem a Bulharem Grigorem Dimitrovem.

S Berrettinim se utká poprvé v kariéře, proti Dimitrovovi má drtivou bilanci 12:1 na zápasy a Medveděva potkal jen jednou, před necelým měsícem. V montrealském finále mu nadělil kanára a pustil jen tři hry.

Málokdo pochybuje o tom, že vítěznou trofej v neděli v New Yorku zvedne právě třiatřicetiletý fenomén. US Open může ovládnout počtvrté, v New Yorku se radoval v letech 2010, 2013 a 2017.

Nadal ostře útočí, vypadá zdravě, plný energie a odhodlání. Je v jednom ohni a zdá se, že není k poražení. Během své jízdy do semifinále ztratil pouze jeden set, s Chorvatem Marinem Čiličem v osmifinále.

V dalším kole ho do kolen nesrazila ani nepříjemná vlhkost. Z Nadalova těla se vylévaly litry potu a tak si rodák z Mallorcy pomáhal trubkou od klimatizace.

"Cítím se dobře," uklidnil po zápase všechny, kteří měli strach o jeho zdraví. "Byl to strašně vlhký den. Velmi těžké podmínky. Na konci druhé sady a první polovinu té třetí jsem měl křeče. Ale jsem v pořádku," prohlásil po třísetové výhře nad Argentincem Diegem Schwartzmanem.

Kromě tradičně velmi atletického, bojovného a po všech stránkách nadprůměrného výkonu zaujal také skvělou přesností úderů. Svou "zlatou" ruku pustil do akce i po duelu, když dokázal míček nasměrovat přesně do budky pro televizní komentátory. 

reklama