reklama

Nechte Muchovou být. Sympatické gesto světové jedničky, zastala se české přemožitelky

Ashleigh Bartyová (vlevo) s Karolínou Muchovou Ashleigh Bartyová (vlevo) s Karolínou Muchovou autor: Reuters
Světová jednička Ashleigh Bartyová se zastala Karolíny Muchové, která ji vyřadila ve čtvrtfinále Australian Open.

Česká tenistka zápas s domácí favoritkou otočila poté, co se nechala ošetřit v útrobách stadionu Roda Lavera a na kurt se vrátila jako vyměněná.

Muchová zničila sen světové jedničce a je v semifinále. Nadal nezvládl dlouhou bitvu Muchová zničila sen světové jedničce a je v semifinále. Nadal nezvládl dlouhou bitvu Čtěte zde

Bartyová vyhrála první set jednoznačně 6:1 a ve druhém vedla už 2:0. Za stavu 1:2 se ale Muchová nechala ošetřit a jako politá živou vodou druhý set získala 6:3 a rozhodující sadu pak 6:2.

Některá australská média se proto nad přestávkou pozastavila s tím, že česká hráčka zneužila regulí, aby favoritku vyvedla z tempa.

"Pravidla to umožňují a ona na to měla právo. Kdyby to bylo proti pravidlům, lékaři a fyzioterapeuti by to řekli," prohlásila Bartyová.

"Tyhle přestávky jsou zavedeny právě pro podobné případy, kdy někdo potřebuje ošetřit a ona to potřebovala," řekla čtyřiadvacetiletá Australanka.

"Já sama jsem v minulosti využila pauzy na ošetření několikrát, takže by to samo o sobě klíčovým okamžikem být nemělo," připomněla vítězka předloňského French Open.

"Aby se to rozhodujícím momentem stalo, jsem dovolila já sama. A to mě štve. Jsem dost zkušená na to, abych něco takového nedopustila," vinila z prohry jen sebe.

"Místo toho jsem začala hrát zbrkle, moc jsem tlačila a dělala jsem příliš mnoho laciných chyb v klíčových momentech," uvedla Bartyová, která přišla o šanci stát se první domácí vítězkou Australian Open od roku 1978. "Samozřejmě mi to rve srdce," přiznala Bartyová.

"Ale jestli mi to pokazí dobrý start do sezony? Ani náhodou, vždyť zítra je taky den. Prostě se zase vrátím do práce. Beru to tak, že buď vyhrajete, nebo se poučíte," dodala.

Česká senzace v Melbourne. Muchové se motala hlava, pak přechytračila superhvězdu Česká senzace v Melbourne. Muchové se motala hlava, pak přechytračila superhvězdu Prohlédněte zde
reklama