reklama

Nechyběl mi tenis ani nikdo z hráčů, přiznal Kyrgios. A rozhodčího poučil o hodinách

Nick Kyrgios. Nick Kyrgios. autor: Reuters
I když se od února neukázal na žádném z turnajů, stejně o sobě dal australský tenista Nick Kyrgios pořádně vědět. Skrze sociální sítě kritizoval tenisty za nedodržování opatření, opíjel se v přímém přenosu a přiznal občasné stavy úzkosti. Po návratu na kurty bouřlivák z Canberry prohlásil, že mu tenis v době koronaviru vůbec nechyběl.

Od března, kdy se tenisový svět zastavil kvůli pandemii koronaviru, se pětadvacetiletý australský tenista zavřel doma a nevystrčil nos ze země ani poté, co se turnaje - byť v omezené míře - zase rozběhly. Asi pět měsíců prý nevzal raketu do ruky.

Djokoviče už nehájí ani Becker, Kyrgios zase provokuje. Svět reaguje na tenisový šok Djokoviče už nehájí ani Becker, Kyrgios zase provokuje. Svět reaguje na tenisový šok Prohlédněte zde

"Nebudu lhát, tenis mi moc nechyběl. Jsem soutěživý a soutěžím ve všem, co dělám. Hrál jsem na počítači a podobně," řekl Kyrgios po návratu na kurty v domácím Melbourne.

Během loňského roku si nebral servítky a udělal si nepřátele ze spousty protihráčů, které na dálku popichoval za jejich prohřešky proti hygienickým opatřením. Jeho kousavým tweetům neunikla ani světová jednička, Srb Novak Djokovič.

"Abych byl upřímný, moc mi nechyběli ani lidi kolem, kromě australských kluků a pár dobrých kamarádů," krčí rameny známý bouřlivák, kterému je prý jedno, kolik nových nepřátel si svými výroky udělal.

V Austrálii ale spíše fanoušky sbíral. Nabízel se například jako dobrovolník pro rozvoz jídla pro lidi v karanténě, pro fanoušky dělal na sociálních sítích pravidelné on-line přenosy. 

"Loňský rok byl šílený a já měl štěstí, že jsem ho mohl strávit s rodinou a přáteli. Dokonale jsem si psychicky odpočinul a jsem zase připravený," uvedl momentálně 47. hráč světa.

Má za sebou první dva vítězné zápasy v přípravném turnaji před Australian Open a i přes drobné zdravotní komplikace s kolenem je se svou hrou spokojený. 

"Přijde mi, že hraju dobře. Nikdo pořádně neví, kdo je ve formě a kdo ne. Budu to brát den po dni a co nejvíc si to užívat," prohlásil.

Jestli něco v jeho hře zůstalo, jsou to dělové rány v paži. Vždyť jen takový servis nyní posílá k soupeři rychlostí 220 kilometrů za hodinu.

Potřebujeme vzduch. Přísná karanténa rozhádala tenisty, Djokovič s výjimkou narazil Potřebujeme vzduch. Přísná karanténa rozhádala tenisty, Djokovič s výjimkou narazil Čtěte zde

Právě kvůli podání se ale už stihl i pohádat s rozhodčím, který ho napomenul, že mu příprava mezi fiftýny trvá příliš dlouho. 

"Tohle je můj pohyb, takhle já zahajuju servis. Díval jsem na hodiny, začínal jsem podání v době, kdy utíkaly poslední tři vteřiny. Koukám, že tady má někdo pocit, že tenis je jen o rozhodčích," rozčílil se Kyrgios. 

Pak se ale uklidnil, nad krajanem Harrym Bourchierem vyhrál i druhý set a postoupil do osmifinále grandslamové generálky. V něm na něj čeká Chorvat Borna Čorič, což bude hodně pikantní duel, protože záhřebský tenista byl jedním z těch, kdo schytal loni na sítích od Kyrgiose tvrdou kritiku. 

reklama