reklama

Nehodlám si na nic stěžovat, odmítla Kvitová kontroverze. Covid prý nějak zvládne

Petra Kvitová v prvním kole French Open. Petra Kvitová v prvním kole French Open. autor: Reuters
Velká zima, jiné míče, život v bublině. Tiskové konference se na letošním Roland Garros budou z velké části točit kolem kontroverzních témat. Petra Kvitová ale po vítězství v prvním kole dala jasně najevo, že si na nic stěžovat nebude.

Viktoria Azarenková vstoupila do turnaje pořádným skandálem, když v neděli odmítla čekat na kurtu, než přestane pršet, a organizátory tvrdě zkritizovala. K lamentování se přidaly i další tenistky, Kvitová ale nikoli.

"Jdu pryč, mrznu!" French Open začalo rebelií, rozzuřená Azarenková opustila kurt "Jdu pryč, mrznu!" French Open začalo rebelií, rozzuřená Azarenková opustila kurt Čtěte zde

Sedmá nasazená hráčka měla v pondělí větší štěstí než běloruská hvězda. Její úvodní duel se konal na nově zastřešeném centrálním kurtu Philippa Chatriera.

Češka po výhře nad domácí Oceane Dodinovou zdůraznila: přes veškeré komplikace, které letošní French Open provází, je především ráda za to, že může hrát tenis.

"Jsem prostě usměvavý člověk. Je jedno, co se děje kolem. Je to moje mentalita. Už jsem v životě - a nejen na kurtu - prožila hodně těžkých časů," zdůvodnila, proč se jí daří brát věci tak, jak jsou.

"Musíme se s tím vyrovnat. Jasně, že to není perfektní, ale podmínky jsou stejné pro všechny. Tak si na to musíme zvyknout," vyzvala Kvitová své kolegy a kolegyně k větší shovívavosti směrem k pořadatelům.

"Já si rozhodně nehodlám na nic stěžovat. Prostě jsem ráda, že můžeme hrát další grandslam. To jsou přece opravdu dobré zprávy," dodala třicetiletá hráčka.

Byla ráda i za diváky, kteří se mohli dostavit na centrální dvorec. Navzdory tomu, že pochopitelně podporovali domácí Dodinovou. "Moc mi chyběli. Je opravdu hezké, že mohli přijít. Nemůže být plno, ale je to lepší než nic," uvedla se spokojeným úsměvem.

Tohle je tenis v péřovce. Grandslamové počasí v Paříži zchladilo i největší hvězdy Tohle je tenis v péřovce. Grandslamové počasí v Paříži zchladilo i největší hvězdy Prohlédněte zde

Po jednom z dotazů směrovaných na nové pořádky roku 2020 přece jen zvážněla a přiznala, že jarní měsíce v nejistotě na ni nepůsobily dobře.

"Bylo pro mě strašně těžké zůstat motivovaná. Miluji zápasy. Takže když jsem nevěděla, co bude, nechtělo se mi jen trénovat. Musela jsem, kvůli svému tělu, zdraví a abych všechno nezapomněla. Ale neužívala jsem si to," prohlásila Kvitová.

"Hrála jsem tak dvakrát třikrát týdně. Takže ne moc. Dokážu si představit, že ostatní trénovali každý den, pořád," dodala.

Na otázku, jak moc se bojí covidu a na jakém spektru jsou její názory na přísnost různých opatření, odpověděla vyhýbavě. "Nemohu říct, že bych se korony bála. Samozřejmě nechci onemocnět, ale na druhou stranu, když se to stane, tak O. K., nějak to zvládnu."

Nošení roušky označila za to nejmenší, co mohou lidé udělat. 

Macháč vydělal víc, než za celou kariéru. Byl pyšný a děkoval i fandící Kvitové Macháč vydělal víc, než za celou kariéru. Byl pyšný a děkoval i fandící Kvitové Čtěte zde

Svůj výkon v prvním kole si pochvalovala. I vzhledem k tomu, že odehrála teprve druhý zápas na antuce v celé sezoně. Naposledy si na oranžové drti zahrála na konci června v Praze a proti Markétě Vondroušové uhrála jen pět gemů.

Tentokrát Kvitovou podržel servis. "Strašně mi pomohl, zvlášť v těžkém závěru druhého setu. Dala jsem několik es, bylo to stabilní. Dařilo se mi soupeřku držet pod tlakem," vysvětlila.

S Dodinovou hrála vůbec poprvé v kariéře, Francouzka se přitom prezentovala podobným stylem, jaký vyznává i dvojnásobná wimbledonská šampionka.

"Bylo to s ní těžké. Podobné ploché rány. A také podávala výborně. Nedělala moc chyb. Snažila jsem se zůstat mentálně silná a čekat na svou šanci. To se mi povedlo," uzavřela Češka, která se ve druhém kole utká s italskou antukářkou Jasmine Paoliniovou, 94. hráčkou světového žebříčku.

Nadal a Šwiateková vládli v Paříži. Projděte si program a výsledky French Open Nadal a Šwiateková vládli v Paříži. Projděte si program a výsledky French Open Prohlédněte zde
reklama