reklama

Dobrá zpráva pro Češky před finále Fed Cupu: Francie vyhodila z týmu dvě opory

Kristina Mladenovicová. Kristina Mladenovicová. autor: Reuters
Mladenovicová a Garciaová po vyřazení v prvním kole olympijského turnaje ve čtyřhře ostře kritizovaly národní tenistovou federaci za zmatky kolem oblečení. Mladenovicová dokonce uvedla, že zástupci federace jsou nekompetentní a za porážku mohli oni.

Paříž - Francouzská tenisová federace provizorně vyřadila z reprezentačních výběrů Benoita Paireho, Kristinu Mladenovicovou a Caroline Garciaovou kvůli jejich vystupování na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Obě hráčky by přitom měly vést fedcupový tým v listopadovém finále proti českým obhájkyním titulu ve Štrasburku. Definitivní rozhodnutí má padnout 24. září.

Ta naše bilance je brutální, ví Pála. Ale může za ni široký kádr Ta naše bilance je brutální, ví Pála. Ale může za ni široký kádr Čtěte zde

Podle dnešního prohlášení federace se všichni tři v Riu provinili proti jejím zásadám a poškodili pověst tenisu. Proto mají pozastavenou podporu od federace.

Paire, jenž v prvním kole olympijského turnaje vyřadil Lukáše Rosola, musel opustit francouzský tým už v Riu. Sedmadvacetiletý hráč, který figuruje v žebříčku ATP na 34. místě, se údajně zdržoval dlouhodobě mimo olympijskou vesnici nebo se vracel pozdě. Navíc se o hrách vyjadřoval pohrdavě, protože účastníci turnaje nezískávají žádné body do žebříčku.

"Francouzský tým není otevřený bar. Máme pravidla, která se musí dodržovat. Ve vesnici jsme ho příliš neviděli," komentoval šéf tenisového týmu Arnaud di Pasquale své rozhodnutí vyhodit Paireho z olympijské vesnice.

Mladenovicová a Garciaová po vyřazení v prvním kole olympijského turnaje ve čtyřhře ostře kritizovaly národní tenistovou federaci za zmatky kolem oblečení. Stěžovaly si, že jim nikdo z funkcionářů neřekl, že musejí mít jako deblový pár stejné oblečení. Mladenovicová tak musela těsně před utkáním půjčit své spoluhráčce výstroj. Druhý nasazený pár následně podlehl japonské dvojici Misaki Doiová a Eri Hozumiová. Mladenovicová uvedla, že zástupci federace jsou nekompetentní a za porážku mohli oni.

S Garciaovou byly strůjkyněmi francouzského postupu do finále Fed Cupu. V dubnového semifinále proti Nizozemsku získaly každá bod ve dvouhře a na závěr uspěly v rozhodující čtyřhře.

Suspendace Paireho znamená, že nemůže být nominován do semifinále Davisova poháru s Chorvatskem, které se bude hrát ještě před jednáním federace 16. a 18. září. Paire však dosud v soutěži nenastoupil.

reklama